MOBIL.sk MOBIL.sk

Legendárna Motorola RAZR sa vráti ako smartfón za 1500 dolárov (AKTUALIZOVANÉ)
zdroj: MOBIL.sk

Legendárna Motorola RAZR sa vráti ako smartfón za 1500 dolárov (AKTUALIZOVANÉ)

Jeden z najpopulárnejších mobilov v histórii sa dočká reinkarnácie. V čase, keď sú revolučné inovácie v mobiloch skôr raritou, výrobcovia siahajú do histórie a ľudí chcú chytiť za srdce sentimentom. Dnes sa na internete zjavila podoba chystanej Motoroly RAZR a vyzerá fakt dobre.

AKTUALIZOVANÉ:

Patent na novodobú skladaciu Motorolu RAZR bol podaný spoločnosťou Motorola Mobility LLC ešte 18. decembra 2018 no WIPO, čo je svetová organizácie pre duševné vlastníctvo. Aj keď sa v samotnom patente nikde nespomína názov zariadenia, už na prvý pohľad vieme, o aký mobil pôjde. Patent totiž veľmi pripomína niekdajšiu dizajnovú hviezdu v portfóliu Motoroly. Páči sa vám?


Patentovaná podoba chystaného Moto RAZR / Motorola Mobility LLC
Motorola Mobility LLC

Pôvodný článok zo dňa 16. 1. 2018:

Je potrebné povedať, že Motorola nebude prvým výrobcom, čo sa k niečomu takémuto uchýli. Značka Nokia po svojom návrate na mobilný trh potrebovala začať predávať mobily. Mala čistý stôl a bohatú históriu, siahla teda po niekoľkých populárnych modeloch, ktorým dala nový kabát. Pri Nokii 3310 či Nokii 8110 neostal kameň na kameni a v podstate nešlo o žiadne prevratné zariadenia, ale v ľuďoch vyvolali nostalgiu a nadšenie, čo im do veľkej miery pomohlo presadiť sa aj v čase, keď svetu vládnu smartfóny.

Ďalším takýmto výrobcom má byť Motorola (resp. jej vlastník Lenovo). Motorolu postihol veľmi podobný osud ako Nokiu. Po rokoch na výslní sa nestihla adaptovať na nové trendy a jej podiel postupne klesal. Značka bola predaná spoločnosti Google, ktorá však pod jeho vedením veľa vody nenamútila. Následne Motorola poputovala do rúk Lenova, kde sa však už podarilo z nablýskaného mena vyťažiť viac. Motorola a jej Moto smartfóny dnes patria medzi veľmi dobrú voľbu. Lenovo však nepoľavuje.

Motorola_RAZR_V3i_03
Motorola RAZR V3i

Podľa denníka The Wall Street Journal sa chystá reinkarnácia kedysi módnej a veľmi poulárnej značky RAZR. Má sa jednať o skladací smartfón, ktorého cena bude dosahovať hranicu až 1500 amerických dolárov a má byť predstavený už vo februári. O zariadení nie sú známe žiadne technické detaily, no podľa správ amerického denníka je zariadenie finálne testované. Pre našinca môže byť trochu sklamaním, že sa bude predávať výhradne v Amerike u operátora Verizon. Motorola bola totiž dlhú dobu americkou značkou, kde by sa na základe tradície mohla takáto novinka predávať najlepšie.

O oživení značke RAZR pritom nepočujeme prvýkrát. V rokoch 2011 a 2012 operátor Verizon zaradil do svojho portfólia smartfóny s Androidom, ktoré boli pomenované Droid RAZR. Ibaže zákazníkov v tom čase až tak nezaujali. Predsalen je značka RAZR spájaná nielen s tenkosťou, ale aj s ohybným kĺbom, ktorým sa smartfón zatváral. Ja sám si pamätám, že ako majiteľ Motoroly RAZR V3 som niekedy len tak bezcielne mobil otváral a zatváral pri rozmýšľaní. Bol to taký fidget spinner svojej doby.

Podľa žurnálu WSJ plánuje spoločnosť Lenovo predať zhruba 200 tisíc týchto nových RAZR zariadení, čo je pre prémiové a drahé zariadenie za 150 dolárov naozaj optimistický plán. Ale pokiaľ by sa im podarilo do nového skladacieho smartfónu vniesť auru mobilu RAZR V3, ktorého sa vo svete predalo 130 miliónov kusov, tých 200 tisíc predaných smartfónov by vôbec nemusela byť utópia.

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio