MOBIL.sk MOBIL.sk

Kto je autorom vajca, ktoré prekonalo rekordy Instagramu?
zdroj: instagram / world_record_egg

Kto je autorom vajca, ktoré prekonalo rekordy Instagramu?

Pred pár dňami sme boli svedkom naozaj zaujímavej situácie na sociálnej sieti Instagram. Fotka obyčajného vajca na bielom pozadí sa stala najlajkovanejšou fotkou v histórií. Bez žiadnej pridanej hodnoty, známej osobnosti či influencera.

V čase písania tohto článku má už 45 miliónov „páči sa mi to“ a ich počet raketovo rastie. Jeho jediný súper je fotografia celebrity Kylie Jenner, ktorá má „len“ 18 miliónov. Čo je ale zaujímavé, stále vlastne nevieme, kto za týmto pokusom vlastne stojí. Aj keď majiteľa účtu už vyspovedalo viacero svetových portálov, presné meno osoby je neznáme. Poďme sa teda pozrieť na to málo, čo o ňom zatiaľ vieme. 

Majiteľ účtu je údajne Henrietta – sliepka z anglického vidieku. Aspoň to zistil portál Buzzfeed. Henrietta povedala, že jej vajcu sa podarilo preraziť, pretože „sila vajca je silná.“ Ak by vás náhodou zaujímalo, meno vajca je Eugen. A jeho fanúšikovia sa nazývajú príznačne „Egg Gang.“

Autor fotografie prišiel s týmto originálnym nápadom počas výzvy „Dry January,“ čo je v podstate kampaň s cieľom podporiť ľudí, aby sa na mesiac vzdali alkoholu. Veď čo posilní kreativitu viac ako náhla abstinencia od alkoholu? Vraj si čítal zoznam 20 najlajkovanejších fotiek na Instagrame za rok 2018 a vtedy mu prišiel skvelý nápad. „Myslel som si, že by to bol zaujímavý experiment skúsiť prekonať rekord s tak obyčajnou vecou,“ povedal portálu Independent. 

Majiteľ účtu, či už je to sliepka z vidieku, alebo reálny človek, žije skutočne v Anglicku - konkrétne v Londýne. Na svojom osobnom účte má vraj iba 400 sledovateľov, takže nejde o žiadnu známu osobnosť. Aké má ďalšie plány s účtom, ktorý prekonal rekord, zatiaľ nevieme. Stihol na ňom ale nazbierať už 7 miliónov sledovateľov a začal predávať aj vlastný merch.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio