MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTube skoncuje s nebezpečnými výzvami a prankami YouTuberov
zdroj: MOBIL.sk

YouTube skoncuje s nebezpečnými výzvami a prankami YouTuberov

Spoločnosť YouTube sa rozhodla rázne zakročiť proti výzvam a prankom YouTuberov, ktoré by mohli kohokoľvek ohroziť.

YouTube sa stal v posledných rokoch veľmi populárnym a tak, ako aj inde, aj tu sa úspech meria počtom videní, lajkov či komentárov. YouTuberi veľmi skoro zistili, že marketingovo výhodné je robiť občas nevšedný obsah, ktorý je mierne nebezpečný a môže spustiť virálne šírenie videa. Reč je o výzvach a prankoch.

Niektoré indivíduá jednoducho baví nachytávať ľudí v uliciach na rôzne žarty, hoci samotní náhodní účinkujúci si to väčšinou až tak veľmi neužívajú. Osobitnou kategóriou sú potom výzvy ako Bird Box či Tide Pod, ktoré zas podnecujú sledujúcich, aby prekonali svoj strach a urobili niečo, čo sa na prvý pohľad zdá byť bláznivé a tiež nebezpečné.

Otrokmi takýchto videí sú potom najmä deti, ktoré sa do nich bezhlavo zapájajú, pretože sa im to zdá byť vtipné a super. Za posledné roky sme počuli o niekoľkých prípadoch, ktoré skončili zle. YouTube sa teda rozhodol zakročiť a aktualizoval svoje podmienky používania, kde k ostatným nariadeniam pridal aj odstavec o nezmyselných výzvach a žartoch. Konečne! Šancu dožiť sa dôchodku tak budú mať aj jedinci bez pudu sebazáchovy.

Nový bod v podmienkach znie nasledovne:

Nové pravidlá YouTuberom zakazujú podňecovať a vyzývať iných k nebezpečným činnostiam / YouTube

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio