MOBIL.sk MOBIL.sk

Najzaujímavejšie smart novinky z veľtrhu CES 2019 v Las Vegas. Smart plienky aj smart sušička pre domácich miláčikov
zdroj: MOBIL.sk

Najzaujímavejšie smart novinky z veľtrhu CES 2019 v Las Vegas. Smart plienky aj smart sušička pre domácich miláčikov

Na veľtrhu CES v Las Vegas sme často výdavali nové modely mobilov a smartfónov. Tento rok bola však hviezdou úplne iná kategória produktov. Smart výrobky.

Sledovali sme niekoľko konferencií klasických mobilných značiek, no žiadna nepredstavila nové smartfóny. Mnoho fanúšikov bolo sklamaných, pretože musia čakať ďalší mesiac a pol na veľtrh MWC v Barcelone. Lenže to neznamená, že na CES 2019 nebolo nič zaujímavé. Okrem niekoľkých televízorov a notebookov bola relatívne hojne zastúpená trieda smart produktov, ktoré sa stávajú stále viac populárnymi.

A práve smart produkty majú k smartfónom najbližšie. Samsi o sebe sú totiž obyčajnými nástrojmi a predmetmi, ktoré poznáme aj dnes. Po spárovaní s mobilom a aplikáciou určenou na ich ovládanie, sa však stávajú inteligentnými. Vieme sledovať ich činnosť, ovládať ich a mať väčšiu kontrolu nad vecami. Smart doplnky sa stávajú bežnou výbavou moderných domácností a vrchol popularity majú ešte len pred sebou, no už teraz sa im na technologických veľtrhoch venuje veľa pozornosti.

Dnešný zoznam z veľtrhu CES v Las Vegas vám dokáže, že so smart doplnkami pre domácnosti sa budeme stretávať na každom rohu a pomaly si nájdu cestu do každej kategórie predmetov pre denno-denné využitie. Toto sú najzaujímavejšie z nich.

Smart Plienky

Technologický veľtrh v Las Vegas neobišiel ani najmenších. Smart plienky sú tu, aby robili presne to, čo tušíte. Prostredníctvom alého čipu a bluetooth pripojenia vám cez smartfón oznámia, keď vaša ratolesť vykoná svoju potrebu. Už teda nebudete nútení dieťa rozbaľovať zakaždým, keď plače a skúšať stav plienky svojim čuchom. Tento vynález má predovšetkým uchrániť bábätká pre vyrážkou či kožnými problémami.

Goodmonit.com

Smart pekáreň BreadBot

Tento produkt primárne nie je určený pre smart domácnosti, ale napriek tomu nás zaujal. Ide o plne automatizovanú pekáreň na chlieb pre menšie prevádzky. Stroj sa naplní všetkými potrebnými ingredienciami a dokáže piecť chlieb rýchlosťou až 10 bochníkov za hodinu.Napriek tomu, že sa oň netreba starať, si občas predsa vyžaduje nejakú pozornosť personálu. Pekáreň sa dá zosynchronizovať so smartfónom, takže personálu v predajni pošle správu zakaždým, keď ju treba odbremeniť od upečeného chleba, či doplniť vodu a múku.

BreadBot / Wilkinson

Smart tehotenský pás

Tento pás je určený pre tehotné ženy, ktoré chcú mať svoje tehotenstvo pod kontrolou. Po 24 týždni tehotenstva mamičky môžu začať nosiť tento smart doplnok plný senzorov. Sleduje ako dieťa kope, či mamička spí v správnej polohe, poprípade zachytáva kontrakcie. Senzory robia tisíce meraní za sekundu. Pokiaľ budete chceť, môžete si dokonca nahrať tlkot srdca či kopanie vášho bábetka priamo na smartfón v pohodlí domova.

Owlet Baby Care / YouTube

Smart opasok

To, čo na prvý pohľad vyzerá ako obyčajný kožený opasok, ním aj skutočne je. Navyše má ale niekoľko superschopností. V prvom rade ho prostredníctvom technológie Bluetooth pripojíte na svoj Android či iPhone a razom sa z opasku stane výživový poradca. Opasok meria obvod vášho pásu, sleduje koľko krokov denne urobíte, akú časť dňa sedíte a dáva tiež pozor na to, ako a koľko jete.

Po meraniach sú dáta odoslané do appky, ktorá vám ukáže, kde robíte v stravovaní chybu a kedy sa počas dňa zbytočne prepchávate jedlom. Následne si môžete režim upraviť a shodiť niekoľko kíl do vašej vysnenej postavy.

Weltcorp.com

Inteligentné šperky iGlam

A teraz je tu niečo výhradne pre dámy. Smart šperky iGlam toho veľa nevedia, ide totiž o výhradne estetický doplnok. Šperky sú vyrobené zo striebra a dokážu fungovať až 5 hodín na jedno nabitie. A v čom sú teda smart? Predná plôška obsahuje LED diódy, ktoré môžu svietiť všetkým možnými farbami. Dámy teda už nikdy nebudú potrebovať iný šperk, pretože tento sa hodí ku všetkému. Náhrdelník prsteň či naušnice postačí spárovať so smartfónom a vybrať si akýkoľvek farebný odtieň z miliónov dostupných.

iGlam

Smart toaleta pre mačku LavvieBot

Ak máte domáce zvieratko v byte, určite nám dáte za pravdu, že vykonávanie potreby je časovo jednou z najpracnejších vecí pre majiteľa. Mačky síce majú svoje miesto s pieskom, ale so psíkmi je potrebné chodiť von za každého počasia. Tvorcovia LavvieBot mysleli práve na toto. Vytvorili inteligentnú toaletu pre domácich miláčikov.

LavvieBotPokiaľ vlastníte dogu, zrejme tento smart doplnok nebude pre vás, ale pre všetkých ostatných áno. LavvieBot je malý priestor, kde vaše zvieratko môže vykonať svoju potrebu. Po tom, ako senzory zachytia, že domáci miláčik priestor opustil, LavvieBot sa ihneď pustí do čistenia a špinu zhrnie do kontajnera v spodnej časti. Po naplnení upozorní majiteľa, že je toaletu potrebné vyniesť.

Inteligentné zrkadlo

Zrkadlo Capstone Smart Mirror je kombináciou zrkadla, inteligentného zariadenia bežiaceho na operačnom systéme Android a inteligentného asistenta. Svoju smart domácnosť môžete ovládať pohodlne z vašej kúpelne. Zrkadlo reaguje na dotykové a hlasové povely, ale pokiaľ ho rukami nebudete chcieť zašpiniť, zrejme si budete musieť vystačiť ovládaním pomocou vášho hlasu. Spoločnosť Capstone Connected Home, ktorá za týmto smart doplnkom stojí chystá rozširovať ponuku veľkosti a modelov zrkadla.

Capstone Connected Home
zdroj: ces.tech

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio