MOBIL.sk MOBIL.sk

Nike predstavil tenisky budúcnosti. Ovládaš ich cez aplikáciu a prispôsobia sa tvojej nohe
zdroj: Nike

Nike predstavil tenisky budúcnosti. Ovládaš ich cez aplikáciu a prispôsobia sa tvojej nohe

Technológie prenikajú stále častejšie aj do bežných vecí, ktoré s nimi zdanlivo nemajú nič spoločné. Typickým príkladom sú nové basketbalové tenisky od Nike, ktoré sa pripájajú na smartfón a prispôsobia sa nohe majiteľa.

Nike nám inteligentné tenisky predstavil včera a dostali pomenovanie Adapt BB. Sú navrhnuté tak, aby poskytli perfektné prispôsobenie sa nohe pre každého basketbalového hráča. Nepotrebujú na to žiadne šnúrky, o všetko sa stará špeciálny systém, ktorý sníma tlak a pomocou motorčeka prispôsobí veľkosť tenisky. Vďaka tomu môžu byť dokonale pohodlné pre každú nohu. Podľa Nike ide o „najpokročilejšie fitness riešenie dneška.“

Spoločnosť tvrdí, že noha hráča basketbalu sa v priebehu hry môže zväčšiť pokojne aj o pol čísla. Z tohto dôvodu sa môže stať, že mu tenisky nebudú dostatočne pohodlné a bude to mať vplyv na jeho pohyb po ihrisku. Preto vymysleli tenisky, ktoré sa dokážu prispôsobiť jeho nohe. 

Ovládanie a upravovanie veľkosti je možné cez fyzické tlačidlá na topánkach, prípadne cez aplikáciu v mobile. Pomocou nej viete tiež zmeniť farbu LED svetielok. Ďalšou výhodou pripojenia smartfónu k teniskám sú pravidelné aktualizácie. Nike napríklad pracuje na spôsobe, ako poskytnúť hráčom NBA rozdielne nastavenia tesností topánok pre zahrievanie a pre samotný tréning. 

Adapt BB sú skrátka tenisky budúcnosti pre špičkových športovcov. Nike nimi chce zlepšiť výkon a pohodlie hráčov. Basketbalové tenisky sú ale len začiatok, spoločnosť plánuje túto technológiu priniesť aj do ďalších športov a to v blízkej budúcnosti. A čo cena? Adapt BB stoja za 350 dolárov a prví zákazníci sa z nich budú môcť tešiť na začiatku februára.

Najnovšie z kategórie: Smart Šport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio