MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple vraj plánuje „oživiť“ po rokoch jeden zo svojich ikonických produktov
zdroj: apple.com

Apple vraj plánuje „oživiť“ po rokoch jeden zo svojich ikonických produktov

Pre fanúšikov iPodu Touch od Apple máme dobrú správu!

Z japonského blogu Macotakara, ktorý patrí pod veľký dodávateľský reťazec, prišla veľmi zaujímavá správa o plánoch Apple na rok 2019. Spoločnosť údajne plánuje oživiť svoj ikonický produkt iPod Touch.

iPod Touch by sme mohli charakterizovať ako „skoro smartfón.“ Má podobný dizajn ako staršie iPhony, podobný hardvér a poháňa ho operačný systém iOS. To znamená, že si doň môžete sťahovať aplikácie a hry cez App Store. Na rozdiel od iPhonu doň ale nevložíte SIM kartu a nemôžete ho tak používať ako mobil. 

zdroj: apple.com

Najnovšia, šiesta generácia iPodu Touch bola predstavená v roku 2015, teda pred štyrmi rokmi. Odvtedy ho Apple nijak neaktualizoval, aj keď ani nepozastavil predaj. Správa ale tvrdí, že tento rok sa konečne dočkáme jeho novej generácie. Detaily o tom, s čím nový iPod Touch príde sme sa ale už nedozvedeli. Aj naďalej by ale mal byť výrazne lacnejší ako iPhone a teda dostupnejší. 

Predstavenie iPodu Touch by mohla byť správna cesta pre Apple, ako zvýšiť rast zariadení s operačným systémom iOS. Čím viac užívateľov iOS budú mať, tým viac zákazníkov si bude platiť Apple Music, úložisko iCloud a minú viac peňazí za sťahovanie v App Store a iTunes Store. iPod Touch by mohol byť vhodný pre menších užívateľov, ktorým rodičia ešte nechcú kúpiť iPhone, alebo skrátka pre niekoho, kto si nový iPhone nemôže dovoliť, ale chce mať nové zariadenie s iOS.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio