MOBIL.sk MOBIL.sk

Na internet unikli animácie čítačky odtlačkov prstov v displeji Nokie 9
zdroj: LoveNokia / YouTube

Na internet unikli animácie čítačky odtlačkov prstov v displeji Nokie 9

Nokia 9 by už mala byť pripravená na predstavenie a dočkať by sme sa jej mali do dvoch mesiacov.

O vlajkovej lodi fínskej spoločnosti Nokia sme toho popísali neúrekom. Model 9 by mal byť konečne poriadnym kusom železa s tými najlepšími špecifikáciami. Po niekoľkých odkladoch kvôli problémom pri vývoji fotoaparátu sa tak dostávame do bodu, kde by už Nokii (resp. spoločnosti HMD Global) nemalo v ceste stáť nič, čo by Nokiu 9 držalo od fanúšikov.

Podľa posledných informácií by Nokia 9 mala byť predstavená na konci januára alebo na veľtrhu MWC 2019 v Barcelone. Model má byť vybavený 5,9-palcovým OLED displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov, procesorom Snapdragon 845, 6 GB alebo 8 GB pamäte RAM, 128 GB dátovým úložiskom a báteriou s kapacitou 4150 mAh. Operačným systémom bude Android 9 Pie.

Hviezdou Nokie 9 však bude najmä fotoaparát s piatimi optikami, ktorý sme doteraz v žiadnom smartfóne nevideli. Ešte pred jej predstavením sa objavili informácie aj o nástupcovi, ktorý sa má ukázať niekedy koncom augusta. Novinkou u Nokie bude určite aj čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji a práve k nej sa vzťahuje dnešný článok.

Táto biometrická technológia je ešte v plienkach. Len v minulom roku sa ju totiž podarilo dostať do reálnych mobilov. Keďže čítačka pod displejom vyžaduje priloženie palca na displej, výrobcom to umožnilo vytvárať efektné animácie pri odomknutí smartfónu, ktoré signalizujú, že proces odomykania zariadenia prebieha.

A práve tieto animácie sa v priebehu dnešnej noci objavili na internete. Jedná sa o tri rôzne druhy, takže používateľ si zrejme bude môcť vybrať takú, ktorá mu najviac vyhovuje. Animácie nie sú až tak efektné ako napríklad tie zo smartfónu OnePlus 6T, ale zďaleka sa nemusí jednať o jediné animácie v Nokii 9. Tak čo, páčia sa vám?

zdroj: LoveNokia / YouTube
zdroj: LoveNokia / YouTube
zdroj: LoveNokia / YouTube

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio