MOBIL.sk MOBIL.sk

Najlajkovanejšou fotkou na Instagrame je fotografia obyčajného vajca!
zdroj: MOBIL.sk

Najlajkovanejšou fotkou na Instagrame je fotografia obyčajného vajca!

Na obyčajnom vajci nie je nieč výnimočné. Ako je teda možné, že fotografia vajca sa stala najlajkovanejšou fotkou na Instagrame?

V nedeľu sa stal najlajkovanejším príspevkom na sociálnej sieti Instagram obyčajné vajce na bielom pozadí. V tejto chvíli má takmer 27 miliónov lajkov a ich počet sa stále zvyšuje. Ako je však možné, že obrázok vajca dokázal v úspešnosti poraziť fotografie úspešných celebrít? Ide tak trochu o recesiu.

Zhruba pred rokom ostro sledovaná celebrita Kylie Jenner prostredníctvom oznámila, že sa jej narodila dcérka. Svoje tehotenstvo držala v tajnosti a aj keď sa ozývali rôzne hlasy, že by táto instagramová diva mohla byť tehotná, sama sa k téme nikdy nevyjadrila. Snažila sa vraj pripraviť na rolu matky bez stresu a záujmu médií.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

stormi webster 👼🏽

Príspevok, ktorý zdieľa Kylie (@kyliejenner),

zdroj: Kylie Jenner / Instagram

Fotografia sa po zverejnení ihneď stala virálnou a vyslúžila si neuveriteľných 18 miliónov lajkov. Táto vec nedala spávať neznámemu autorovi, ktorý vytvoril profil @worldrecordegg. 4. januára naň zavesil jedinú fotografiu vajca na bielom pozadí a v popise pod obrázkom vyzval ľudí, aby mu pomohli zdolať rekord Kylie Jenner o najlajkovanejšiu fotku. Ľudia sa tejto myšlienky chytili a vajce začalo byť zdieľané a lajkované.

Profil má v tomto momente 2,8 miliónov sledovateľov a fotka s rekordným počtom lajkov aj rovný 1 milión komentárov. Zámer sa autorovi teda podaril a fotka tohto vajca doslova obletela svet, keď o nej začali písať aj rešpektované magazíny. Vajce sa dokonca dostalo aj do The New York Times.

Na pohľad obyčajná recesia však poukazuje na zásadný problém dnešnej doby, kedy sú ľudia posadnutí lajkmi a ich digitálna identita sa stáva súčasťou ich reality. Nech je už autorom ktokoľvek, marketing má očividne v malíčku. Ved docieliť takýto úspech obyčajným obrázkom vajca je úctyhodný výkon.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio