MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 môže prísť s novým dizajnom, vysúvacou kamerou a bezdrôtovým nabíjaním
zdroj: Scienceandknowledge / YouTube

OnePlus 7 môže prísť s novým dizajnom, vysúvacou kamerou a bezdrôtovým nabíjaním

Na jar očakávame predstavenie novej vlajkovej lode čínskej spoločnosti OnePlus. OnePlus 7 bude nástupcom aktuálneho OnePlus 6T a prinesie viacero dôležitých zmien vrátane podpory 5G sietí.

Včera unikol na internet zaujímavý obrázok, ktorý údajne zachytáva prednú stranu prototypu OnePlus 7 spolu s OnePlus 6T. Najzaujímavejší na ňom sú neuveriteľne malé, sotva viditeľné, okraje okolo displeja. Bez akéhokoľvek výrezu či diery pre prednú kameru. Obal, v ktorom sa prototyp nachádza, ale ukazuje miesto pre prednú kameru, čo by mohlo znamenať, že OnePlus 7 príde s vysúvacou kamerou.

zdroj: coolapk.com

Vysúvací mechanizmus so selfie kamerou by pre výrobcu nebola úplná novinka. Sesterská spoločnosť Oppo už ponúka smartfón Oppo Find X s takýmto dizajnom. V minulosti sme čínskych smartfónov s vysúvacími kamerami videli už viac, takže myšlienka, že aj OnePlus sa uberie týmto trendom, nie je vôbec nereálna. 

Prvý smartfón od OnePlus s bezdrôtovým nabíjaním?

Pri spoločnosti Oppo v súvislosti s OnePlus ešte chvíľu zostaneme. Nie len, že ide o sesterské spoločnosti, ale ich mobily, technológie a vôbec plány sú častokrát veľmi podobné. Občas si vieme urobiť celkom presný obraz o tom, čo OnePlus chystá jednoduchým sledovaním spoločnosti Oppo. Tá sa teraz čerstvo stala členom konzorcia Wireless Power Consortium, ktorého hlavným cieľom je podporovať bezdrôtové nabíjanie Qi a jeho použitie na trhu.

zdroj: oneplus.com

Portál phonearena.com si myslí, že by to mohlo znamenať, že najbližší mobil od Oppo ako aj OnePlus 7 budú podporovať bezdrôtové nabíjanie Qi. Vďaka tomu by vám stačilo položiť ho na špeciálnu podložku a začne sa nabíjať. Minuloročné mobily OnePlus 6 a 6T sú síce vyrobené zo skla a teoreticky by do nich mohli zabudovať bezdrôtové nabíjanie, ale rozhodli sa mu vyhnúť. Údajne aj preto, že bezdrôtové nabíjanie zatiaľ nebolo dostatočne rozvinuté.

Či sa nakoniec bezdrôtového nabíjania vo OnePlus 7 dočkáme a vlastne aj to, či príde s vysúvacou kamerou, sa dozvieme už o pár mesiacov. CEO spoločnosti, Pete Lau, potvrdil, že najbližšie zariadenie predstavia niekedy na konci mája.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio