MOBIL.sk MOBIL.sk

Vivo chystá smartfón s dizajnom vodnej kvapky!
zdroj: Ice Universe / Twitter

Vivo chystá smartfón s dizajnom vodnej kvapky!

Spoločnosť Vivo je vo svete trochu podceňovaným výrobcom smartfónov. Hoci sa svet sústredí najmä na mená ako Apple, Samsung či Huawei, Vivo je značkou, ktorá má na svojom účte niekoľko mobilných prvenstiev najmä v posledných rokoch.

Spoločnosť Vivo prišla napríklad ako prvá so smartfónom s 2K displejom a to už v roku 2013. V roku minulom to zas bol práve koncept APEX od Vivo, ktorý mal ako prvý čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v displeji. Neskôr spoločnosť predstavila aj jeho prdukčnú verziu Vivo NEX a tiež špeciálny model Vivo Nex Dual Display Edition. Ten ponúkal rovno dva displeje.

zdroj: Ice Universe / Twitter

Najnovšie sa okolo spoločnosti Vivo hovorí v súvislosti s neobyčajným dizajnom. Twitterový účet Ice Universe priniesol obrázky smartfónu, ktorý má kódové označenie The Waterdrop (kvapka vody). Ten je vraj inšpirovaný kozmickým detektorom novely Three-body, ktorá vyzerá veľmi podobne.

Čínsky Honor Magic nám vzdialene pripomína dizajnový koncept od Vivo / HonorObrázok ukazuje zadnú stranu zariadenia, ktorá vyzerá akoby bola zo skla. A pokiaľ má kovový rám, ten splýva so sklenenou časťou do jedného celku. Je tu aj možnosť, že ide o čisto sklenený dizajn. Nech už bude jeho praktockosť akokoľvek otázna, na pohľad ide o veľmi futuristický dizajn. Vzdialene nám pripomína model Honor Magic, ktorý sa však nikdy na náš trh nedostal.

zdroj: Ice Universe / Twitter

Ice Universe pod fotkou garantuje, že nikto z nás podobný dizajn smartfónu v histórii mobilov nikdy nevidel. O dátume predstavenia nepadlo ani slovo, ale nasledujúci veľtrh MWC v Barcelone vyzerá ako skvelá príležitosť, aby na seba čínska spoločnosť strhla pozornosť prezradením detailov o tomto neobvyklom dizajnovom koncepte. Páčilo by sa vám, keby smartfón niesol takýto dizajn?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio