MOBIL.sk MOBIL.sk

5 nových produktov, ktorými nás Apple môže v roku 2019 prekvapiť
zdroj: apple.com, beatsbydre.com

5 nových produktov, ktorými nás Apple môže v roku 2019 prekvapiť

Apple, to nie sú len iPhony, iPady a MacBooky. Spoločnosť má za sebou množstvo úspešných produktov, ktoré síce nie sú tak masívne známe, ale majú veľký význam. Po nie veľmi úspešnom konci roka 2018 by sa mohla pokúsiť viaceré z nich vzkriesiť či priniesť niečo úplne nové. Dnes sa pozrieme na 5 vecí, ktorými nás môže Apple tento rok prekvapiť.

Nabíjacia podložka AirPower

Od iPhonu 8 podporujú smartfóny Apple bezdrôtové nabíjanie. Kalifornská spoločnosť aj napriek tomu ešte stále neponúka vlastnú nabíjaciu podložku. Pôvodne ju plánovali predstaviť už v roku 2017, avšak nakoniec z toho upustili a my sme sa ani nedozvedeli prečo. Pokiaľ si to nerozmysleli a iba chceli s predstavením počkať, mohol by byť tento rok ten správny. Pomocou podložky AirPower budete môcť nabíjať svoj iPhone, Apple Watch aj slúchadlá AirPods naraz. 

zdroj: apple.com

Nabíjací kryt pre iPhone XS

Inteligentný nabíjací kryt od Apple sme videli naposledy pri iPhone 7. Vďaka nemu môžete znásobiť výdrž batérie za cenu hrúbky a hmotnosti smartfónu. Bohužiaľ, pre iPhony rady X, teda iPhone X, XS, XS Max a XR sme takýto kryt zatiaľ nevideli. Podľa portálu 9to5mac na ňom ale Apple už pracuje a tento rok by sme sa ho mali konečne dočkať. 

zdroj: apple.com

Externé monitory pre počítače Mac

Apple v minulosti predával obrazovky nazvané Thunderbolt Display, ktorých predaj v roku 2016 pozastavili. Teraz by sa k ním radi vrátili a plánujú predstaviť vlastné obrazovky pre Mac Pro. Dátum predstavenia by mal byť niekedy v júli, keď bude Apple organizovať svoju pravidelnú konferenciu pre vývojárov. 

iPad Mini

Ďalší z produktov, ktoré boli v minulosti pomerne obľúbené, no Apple od nich nakoniec upustil. Od predstavenia iPadov Pro sme sa totiž nedočkali žiadnej menšej verzie tabletov od Apple. Podľa spoločnosti TF International Securities by mal iPad s menšou obrazovkou prísť už v októbri. V porovnaní s iPadmi Pro by mal byť lacnejší a s iba 8 palcovým displejom.

zdroj: apple.com

Náhlavné slúchadlá

Ten najzaujímavejší produkt sme si ale nechali na koniec. Uznávaný analytik Ming Chi Kuo povedal pre portál Bloomberg, že Apple pripravuje celkom nové high-end náhlavné slúchadlá. Apple takéto slúchadlá síce predáva, ale len pod značkou Beats, ktorú v roku 2014 odkúpili. Teraz by sme sa mali dočkať takýchto slúchadiel aj pod samostatnou značkou Apple. Očakávame vysokú kvalitu zvuku, funkciu na potlačenie zvukov z okolia a tiež úzku integráciu s iPhonmi.

zdroj: beatsbydre.com (upravené)

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio