MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony chystá nové produkty až pre veľtrh MWC 2019 v Barcelone
zdroj: OnLeaks / MySmartPrice

Sony chystá nové produkty až pre veľtrh MWC 2019 v Barcelone

Tí, ktorí sledovali prezentáciu spoločnosti Sony na veľtrhu CES v Las Vegas, boli určite trochu sklamaní. Očakávali sa priehrštia produktov v rôznych katégóriách, s ktorých nakoniec bolo len niekoľko smart televízorov. Sony si však predstavenie produktov necháva na neskôr.

Sony síce so svojimi produktmi exceluje vo viacerých sférach (televízory Bravia, Playstation, fotoaparáty Sony Alpha), ale pokiaľ sa bavíme o smartfónoch, tu akosi v posledných rokoch stráca dych. Spoločnosť sa pred rokmi vydala na cestu postupného, evolučného vylepšovania svojich mobilov a vlajkové lode predstavuje každého pol roka iba s minimálnymi obmenami. Podľa predajných čísel však toto zrejme nie je cesta.

Ukázalo sa to aj na predajoch ich poslednej vlajkovej lode s názvom Sony Xperia XZ3, tie sa nedajú označiť za dobré a hoci Sony prináša dizajnovo aj funkčne vydarené kúsky mobilov, chýba im akýsi WOW efekt, ktorý konkurencia dokáže ponúknuť. Spoločnosť teda v poslednom období podstúpila reorganizáciu a chystá sa aj prepúšťať. Don Mesa, viceprezident marketingu Sony sa však vyjadril jasne: "Spoločnosť sa chystá predstaviť nové produkty na MWC. To čo budeme prezentovať, bude ukážkou nášho budúceho smerovania," dodal.

41_Xperia_XZ2 Compact_White Silver__UI

Mesa tiež spomenul 5G siete, ktoré boli pre Sony výzvou. Spoločnosť si vraj uvedomuje, že ľudia na novú generáciu sietí čakajú, ale zároveň nechcú nič uponáhľať. Niekoľko slov padlo aj na adresu Xperie XZ4, ktorá bude podľa všetkého predstavená práve na MWC. "Snažíme sa priniesť lepší fotografický zážitok," hovorí Mesa, no jedným dychom dodáva, že zmeny nebudú až tak dramatické.

Sony Xperia XZ4 by však mala byť do istej miery prelomovým zariadením. Mala by obsahovať širokouhlý OLED displej s pomerom strán 21:9 a tiež bude vybavená procesorom Qualcomm Snapdragon 855. Prvé neoficiálne testy smartfónu od Sony s týmto procesorom sa dostali na internet a podľa výsledkov by XZ4 mala svojím výkonom poraziť aj iPhone XS Max. Snáď pomôže japonskej spoločnosti opäť zaujať ľudí, ktorí sú v poslednom čase okúzlení najmä čínskou konkurenciou.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio