MOBIL.sk MOBIL.sk

Redmi Note 7 je lacný fotomobil so 48 megapixelmi na palube
zdroj: Xiaomi

Redmi Note 7 je lacný fotomobil so 48 megapixelmi na palube

Napriek tomu, že boj o najviac megapixelov v mobile sa skončil už pred rokmi, draví čínski výrobcovia sa rozhodli, že tomu bude inak a do mobilov umiestňujú stále viac megapixelov.

Posledné vojny megapixelov sme zažili ešte za čias Nokie a Symbianu v roku 2012, kedy model Nokia 808 PureView nechal všetky ostatné fotomobily ďaleko za svojím chrbtom. Neskôr Nokia ešte vyrukovala s modelom Lumia 1020, ale ten bol už len akýmsi výkrikom do prázda. Vojna o pixely sa skončila a väčšina smartfónov si odvtedy vystačila s rozlíšením fotoaparátu 12 až 16 megapixelov. Výrobcovia sa radšej rozhodli investovať energiu do iných zlepšení.

Xiaomi

Lenže zhruba pred rokom sa značka Huawei predstavila soj 40 megapixelový P20 Pro a ten sa aj vďaka svojim megapixelom začal predierať na popredné priečky v obľúbenosti. Doteraz ide podľa testov DxOMark o najlepší fotomobil vôbec a značke Huawei to umožnilo vybrať sa na cestu na druhé (a neskôr možno aj na prvé) miesto vo výrobe mobilov.

Xiaomi

Huawei však nie je jediným čínskym drakom. V jeho tieni tak trochu neprávom spočíva výrobca Xiaomi, ktorému sa tiež v posledných rokoch darí zaujať zákazníkov. Najnovšie si povedali, že značku modelov Redmi odčlenia od značky Xiaomi a stane sa z nich samostatná značka. Redmi Note 7 tak patrí do skupiny lacných smartfónov a to aj napriek svojmu 48 - megapixelovému fotoaparátu. Redmi Note 7 má typický moderný vzhľad súčasných smartfónov od Xiaomi a vzdialene nám pripomína model Xiaomi Mi Play.

Xiaomi

Predná strana je tvorená 6,3 - palcovým Full HD displejom s pomerom strán 19,5:9. Ten kryje sklo Gorilla Glass 5. Na hornej a dolnej strane vidíme mierne hrubšie rámčeky a nad displejom malý polkruhový výrez, ktorý je domovom pre 13 - megapixelovú selfie kamerku. Zadná strana obsahuje duálny fotoaparát (48 + 5 megapixelov), LED blesk a čítačku odtlačkov prstov. Note 7 je však vybavený aj inteligentným rozpoznávaním tváre. Celý smartfón je ladený do výrazných farieb s modernými gradientami a trochu lesklou povrchovou úpravou.

Xiaomi

Ešte na chvíľu sa zastavíme pri fotoaparáte. 48 - megapixelový snímač má optiku so svetelnosťou f/1.8 a jeden pixel má veľkosť 0,8 mikrónu. Pokiaľ sú však svetelné podmienky zhoršené, môžete si nastaviť zhotovovanie 12 megapixelových obrázkov, pričom veľkosť pixelov bude 1,6 mikrónu. Štyri megapixely sa totiž začnú spravať ako jeden. Druhý 5 - megapixelový snímač sa postará o hĺbku ostrosti. Na papiery to všetko vyzerá skvelo, uvidíme, ako na tom bude fotoaparát Redmi Note 7 v praxi.

Xiaomi

Pod kapotou máme schpný procesor Snapdragon 660 od Qualcommu a veľmi štedrú 4000 mAh batériu. Tá by sa mala napriek svojej veľkorysej kapacite nabíjať relatívne rýchlo, pretože podporuje nabíjanie Quick Charge 4.0. Pamäť RAM bude mať hodnotu 3 GB, 4 GB alebo 6 GB podľa verzie. Nabíjacím konektorom je moderný USB-C port. Zaujímavosťou je prítomnosť infračerveného portu, ktorý je využívaný najma v Ázii. Hodiť sa môže v prípade, ak chcete pomocou appky ovládať svoj televízor.

Xiaomi

Novinka od značky Redmi bude dostupná od 15. januára, ale zatiaľ iba pre Čínsky trh. Hoci viac informácii výrobca neposkytol, predpokladáme, že časom sa objaví aj u nás, podobne ako jeho predchodcovia. Verzia s 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou bude stáť v prepočte zhruba 150 dolárov, no neskôr prídu aj vybavenejšie verzie. Model so 6 GB RAM so 64 GB úložiskom by sa mal cenovo pohybovať na stále veľmi príjemných 200 dolároch. Ak si aj pripočítame daň a iné prirážky k cene u nás, stále by sa mohlo jednať o veľmi výhodnú voľbu pri kúpe.

zdroj: mi.com

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio