MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi sa opäť inšpiroval spoločnosťou Apple. Ich obal sa nápadne podobá na ten od iPhonu 5C
zdroj: Xiaomi

Xiaomi sa opäť inšpiroval spoločnosťou Apple. Ich obal sa nápadne podobá na ten od iPhonu 5C

Nový obal síce vyzerá ako ten, ktorý sme videli v iPhone 5C, avšak v konečnom dôsledku to vôbec nie je zlé.

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa tým, že sa veľmi rada inšpiruje spoločnosťou Apple. Či už sa pozrieme na názov ich slúchadiel AirDots, ktorý až nápadne pripomína AirPody, dizajn ich vlajkovej lode Xiaomi Mi 8, ktorá má rovnako široký výrez a rozostavenie fotoaparátu, alebo Xiaomi Box, ktorý sa nápadne podobá na Apple TV. A teraz sa inšpirovali opäť, aj keď siahli trochu do histórie.

Číňania totiž spolu so skvelou novinkou Redmi Note 7 predstavili aj oficiálny obal na tento smartfón. Farebný obal má v sebe množstvo dier pre pohodlnejšie uchopenie a my si skrátka nemôžeme pomôcť... Ale niečo podobné sme už videli. Nejde síce o presnú kópiu, skôr o prebratie myšlienky, ktorú sme videli v krytoch na iPhone 5C. Posúďte sami.

zdroj: Apple

Na druhej strane ale musíme Xiaomi pochváliť, lebo myšlienku Apple posunuli na vyššiu úroveň. Zatiaľ čo kryt na iPhone 5C má rovnaké diery v spodnej časti a na vrchu logo Apple, ten od Xiaomi vyzerá vďaka rozdielnym veľkostiam po celom tele o niečo elegantnejšie a krajšie. Aj keď si teda prepožičali myšlienku, v skutočnosti je obal originálny. A takto by to vlastne pri inšpirovaní v dizajne malo vyzerať. Aj keď zoberieme niekoho nápad, v skutočnosti ho posunieme na vyššiu úroveň podľa svojich možností.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio