MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové informácie o Samsungu Galaxy S10: Dostane obrovskú batériu a poznáme dátum predstavenia
zdroj: Concept Creator

Nové informácie o Samsungu Galaxy S10: Dostane obrovskú batériu a poznáme dátum predstavenia

Smartfóny Galaxy S10 a S10+ patria medzi tie najočakávanejšie tento rok. Dôvodom je aj to, že oproti minulej generácií majú prísť s množstvom noviniek vrátane celkom nového dizajnu, aký sme u Samsungu zatiaľ nevideli. Teraz sa na povrch dostali ďalšie detaily o týchto vlajkových lodiach.

V prvom rade je to potvrdenie dátumu predstavenia. Tento rok sa nových Samsungov dočkáme o niečo skôr, ako sme zvyknutí. Minuloročný Galaxy S9 predstavil Samsung na konferencií Mobile World Congress v Barcelone 25. februára. Galaxy S10 ale uvidíme ešte pred touto konferenciou, konkrétne 20. februára. Samsung už začal s rozposielaním pozvánok na ich event v San Franciscu.

zdroj: Samsung

Podľa kórejského portálu Korean Herald plánovala spoločnosť predstaviť Galaxy S10 až na MWC, avšak nakoniec zmenila svoje plány. Dôvodom má byť predstavenie skladacieho smartfónu od Huawei, ktorý nám vraj predstavia na tejto konferencii. Samsung sa s predstavením svojich najdôležitejších mobilov nechcel krížiť s týmto čínskym konkurentom. Či to je skutočný dôvod ale potvrdené nemáme.

zdroj: pocketnow.com

Ďalšou informáciou, ktorá zo spoločnosti unikla, je informácia o baterke najdrahšieho 5G modelu Galaxy S10. Vedeli sme, že Galaxy S10+ dostane 4000 mAh, S10 bude mať 3500 mAh a dostupnejší S10 Lite 3100 mAh batériu. Čo ale zostávalo záhadou, bola kapacita spomínaného 5G mobilu. Podľa holandského portálu Galaxyclub by Galaxy S10 5G mal dostať obrovskú 5000 mAh batériu. Len pre porovnanie, Galaxy S9+ má 3500 mAh a ste schopní dostať sa na dvojdňovú výdrž pri priemernom používaní. 1500 mAh navyše by sme ale určite uvítali! 

Galaxyclub.nl spomenul aj údajnú veľkosť batérie v očakávanom skladacom telefóne Galaxy. Ten by mal dostať dve oddelené 3100 mAh batérie, vďaka čomu by poskytol až 6200 mAh energiu. Tým sa minimálne z hľadiska batérie zaradí skôr ku tabletom ako k smartfónom. Nuž, zdá sa, že sa máme na čo tešiť a zostáva nám len počkať do oficiálneho predstavenia tohtoročných smartfónov od Samsungu.

zdroj: 91mobiles / YouTube

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio