MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook Messenger dostal celkom nový dizajn. A užívateľom sa zatiaľ veľmi nepozdáva
zdroj: newsroom.fb.com

Facebook Messenger dostal celkom nový dizajn. A užívateľom sa zatiaľ veľmi nepozdáva

Veľké ikonky, hrubé písmo a výrazné pozadie. Taký je nový update Messengeru.

Facebook pripravoval už dlhšie veľkú dizajnovú zmenu svojej aplikácie Messenger. Tá sa teraz stáva realitou a nový výzor appky sa začína objavovať u užívateľov po celom svete. Nemusíte pritom nič aktualizovať, Messenger sa vám aktualizuje automaticky a vy už len uvidíte jeho novú podobu. Bohužiaľ, zdá sa, že Facebooku sa nepodarilo úplne naplniť naše očakávania.

Množstvo užívateľov s novým výzorom nie je spokojných. Už na prvý pohľad zaujme výrazne svetlé pozadie, ktoré vám zrejme vypáli oči pri používaní po tme. Celkom trefne na túto novú zmenu zareagoval na Twitteri užívateľ Neo Genesis. 

Vecí, na ktoré sa užívatelia sťažujú, je tu ale viac. Tak napríklad ikonky sú po novom o niečo väčšie a text je napísaný hrubým písmom. Kvôli tomu zaberajú správy zbytočne veľa miesta na obrazovke. Aj 6 palcový displej smartonu zrazu vyzerá pre Messenger akýsi primalý. 

zdroj: newsroom.fb.com

Dobrou správou je aspoň to, že Facebook testuje „Tmavý režim,“ ktorý by doň priniesol tmavé farby. Používanie potme by tak bolo o niečo príjemnejšie. Kedy sa ho dočkáme je ale neznáme. A čo sa týka veľkých ikoniek a malého miesta, nuž, na to si asi budeme musieť skrátka zvyknúť.

A áno, je tu ešte jedna novinka. Farbu konverzácie môžete od nového updatu zmeniť aj na niektorý z vybraných farebných prechodov.

zdroj: newsroom.fb.com

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio