MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung nám oznámil, kedy sa dočkáme skladacieho telefónu
zdroj: Samsung

Samsung nám oznámil, kedy sa dočkáme skladacieho telefónu

Suzanne de Silva zo Samsungu potvrdila, že mobilu sa dočkáme v prvej polovici 2019.

O skladacom smartfóne spoločnosti Samsung sa toho popísalo už veľa. Spoločnosť si s oficiálnym predstavením tohto prelomového produktu dáva načas a zatiaľ sa nás snažila len čo najviac navnadiť. Na tohtoročnej CES 2019, podobne ako minulý rok, dala za zatvorenými dverami možnosť vyskúšať si ho pre vybraných VIP členov. Teraz sa už ale začína rysovať aj oficiálny dátum, kedy sa skladací mobil stane realitou.

Suzanne de Silva, vedúca produktovej stratégie a marketingu v Samsungu, prezradila pre Digital Trends, že oficiálne predstavenie je naozaj blízko. Potvrdila, že nový skladací smartfón by mal prísť do predaja v prvej polovici roka 2019. Doplnila aj to, že mobil bude používať ohybný Infinity Flex displej, teda jeden z konceptov, ktoré Samsung odhalil počas nedávnej konferencie pre vývojárov.

zdroj: Samsung

Bohužiaľ, neprezradila už informácie o cenách mobilu a stále nevieme ani to, ako sa bude volať. Na rozdiel od ostatných smartfónov Galaxy nebude skladacie zariadenie dostupné pre všetkých. Spočiatku plánujú vyrobiť 1 milión kusov a predávať sa bude len na vybraných trhoch. 

Vybrané trhy zrejme znamená Južná Kórea, z ktorej spoločnosť pochádza, a pár ďalších štátov. V Európe si naň ale budeme musieť počkať ešte niekoľko ďalších mesiacov, takže ho môžeme očakávať skôr v druhej polovici 2019. Cena, aj keď nebola oficiálne potvrdená, sa odhaduje na 2000 eur, takže určite nepôjde o mobil určený pre široké masy.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio