MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple pre nás v tomto roku chystá novinky späté so zdravím!
zdroj: Pixnio.com

Apple pre nás v tomto roku chystá novinky späté so zdravím!

Apple rozhodne nepatrí k spoločnostiam, ktoré by nejako často komentovali situáciu okolo nových výrobkov a služieb. Občas sa však šéf Apple, Tim Cook, rozhovorí a naznačí príchod noviniek. Podobne je tomu aj dnes.

V rozhovore pre CNBC Tim Cook potvrdil, že pre rok 2019 má APple prichystané novinky v oblasti zdravia. Apple vraj na týchto produktoch a službách pracuje už niekoľko rokov. A nemá ísť len o nejaký vedľajší produkt, pretože sa vyjadril, že pokiaľ by sa v budúcnosti ktokoľvek pýtal na najväčší prínos Applu pre ľudstvo, odpoveď bude znieť "zdravie".

V tomto bode môžeme len hádať, čo sa za jeho slovami skrýva. "Demokratizujeme zdravotnú starostlivosť. Zobrali sme do úvahy inštitúcie a tak posilníme jednotlivcov, aby mohli zvládať svoje zdravie sami," dodal. Pôjde pravdepodobne o nové produkty a služby späté so zdravotníckym výskumom, ktoré vznikajú v spolupráci s rôznymi inštitúciami či univerzitami.

Prvou lastovičkou zrejme bola súčasná generácia smart hodiniek Apple Watch, ktorá prostredníctvom zabudovaného elektrokardiogramu dokáže zaznamenávať srdcový rytmus a odhaliť arytmiu srdca. Z podobného súdka je aj funkcia, kde hodinky snímajú polohu svojho nositeľa a pokiaľ spadne, zavolajú prvú pomoc aj s jeho presnými súradnicami.

Apple-Watch-Series4_yoga_09122018.jpg
Apple

Orientácia Apple na zdravie je v posledných rokoch zrejmá a v poslednej dobe aj veľmi logická. Predaje ostatných zariadení totiž klesajú. Napríklad dodávky iPhonov pre prvý štvrťrok 2019 boli znížené o 10 % oproti očakávaniam a dlhodobé prognózy ukazujú, že smartfóny (všeobecne) majú nateraz to najlepšie za sebou. Výrobcovia totiž nie sú schopní prinášať dostatok inovácií, aby prinútili ľudí kupovať ich každý rok. Ich ceny sa navyše vyšplhali do závratných výšin.

Či už teda pôjde o služby elektronického zdravotníctva alebo súboru rôznych smart diagnostických prístrojov, ktoré náš zdravotný stav budú sledovať v pohodlí domova, Apple sa rozhodne chystá zamerať na nový segment zariadení. iPhony tak pravdepodobne v priebehu rokov skončia (podobne ako počítače Mac) na okraji záujmu zákazníkov. A aj keď budú stále vcelku dobre predávané, Apple nás presvedčí, že naše životy potrebujú iné skvelé produkty, bez ktorých sa nezaobídeme.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio