MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová generácia smartfónov bude mať senzory ukryté pod displejom, prezradil dodávateľ spoločnosti Apple
zdroj: apple.com

Nová generácia smartfónov bude mať senzory ukryté pod displejom, prezradil dodávateľ spoločnosti Apple

AMS je dodávateľom optických senzorov rozpoznávania tváre pre spoločnosť Apple a jeho Face ID. Včera sme sa od tejto spoločnosti dočkali ohlásenia novej generácie senzorov.

Nič nie je potvrdené samotnou spoločnosťou Apple, ale človek nemusí byť lúmen, aby si pospájal súvislosti. Ak dodávať spoločnosti Apple vyvinul novú technológiu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa s ňou stretneme práve v iPhonoch. Výrez u iPhonov by sa tak mohol minimalizovať na absolútne minimum. O čo pôjde?

Agentúra Reuters informovala o tom, že spoločnosť AMS sa podarilo vyvinúť svetelný a infračervený proximity senzor, ktorý sa umiestňuje pod OLED displej. Tieto senzory sú tu od čias prvých dotykových smartfónov a doteraz museli byť umiestnené mimo displeja. V poslednom čase si našli miesto vo výrezoch, ktoré však boli evidentne záležitosťou roka 2018. V roku 2019 je čas pohnúť sa ďalej. AMS sa k téme vyjadruje takto:

"Vyvinutím tohto senzora okolitého svetla a proximity senzora umožňuje AMS výrobcom smartfónov dosiahnuť najvyšší možný pomer plochy displeja k veľkosti telefónu," uviedla spoločnosť AMS vo svojom vyhlásení. "Model TCS3701 umožňuje dizajnérom telefónov posunúť tento trend na úplne novú úroveň a potenciálne úplne odstrániť rámčeky okolo displeja."

Apple pri svojej funkcii Face ID používa hneď niekoľko senzorov. Ide o infračervenú kamerku, iluminátor, projektor bodov a senzor okolitého svetla. Nová technológia teda nedokáže odstrániť výrez na iPhonoch úplne, ale minimálne ho zredukuje.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio