Mobil.sk Mobil.sk

Tieto smart hodinky nemusíte nikdy nabíjať! Sú poháňané vašim teplom a slnečnou energiou
zdroj: indiegogo.com

Tieto smart hodinky nemusíte nikdy nabíjať! Sú poháňané vašim teplom a slnečnou energiou

Matrix PowerWatch 2 sú revolučné hodinky, ktoré aktuálne zbierajú peniaze na Indiegogo.com

Jedným z nedostatkom dnešných inteligentných hodiniek je výdrž batérie. V mnohých prípadoch si skrátka musíme zvyknúť na to, že svoje hodinky dávame nabíjať aj niekoľkokrát týždenne. Čo ak by sme vám ale ukázali hodinky, ktoré nemusíte nabíjať vôbec? Presne také inteligentné hodinky sa objavili na crowdfundingovej stránke Indiegogo. 

zdroj: indiegogo.com

Nesú názov Matrix PowerWatch 2 a ide už o druhú generáciu inteligentných hodiniek, ktoré sú špecifické svojou batériou. Nepotrebujete k nim žiadne káble, nabíjacie stanice ani výmenné batérie. Sú totiž 100% poháňané teplom, ktoré vyžaruje vaše telo a slnečnou energiou. 

Výrobcovia sľubujú, že druhá generácia prinesie celkom nový zážitok z používania hodiniek. Aj napriek tomu, že k svojmu chodu nepotrebujú elektrinu a nabíjanie, ponúkajú všetko, čo by ste si od smartwatch mohli priať. Obsahujú zabudovaný GPS senzor, inteligentný snímač srdcovej frekvencie, ovládanie pomocou gest a tiež notifikácie z vášho Android či iOS smartfónu. 

zdroj: indiegogo.com

Tou najväčšou zmenou oproti prvej generácií je ale ich displej. Hodinky dostali plné spektrum farieb a plnohodnotný LCD displej. Ide vôbec o prvý plne farbený LCD displej poháňaný čisto termoelektrickou a solárnou energiou. Možno sa teda práve pozeráme na technológiu, ktorá ovplyvní trh nositeľných zariadení a konečne nám dovolí zahodiť nabíjačky.

Aby to ale nebolo celé iba ružové, funkčný a hotový produkt zatiaľ nebol vyrobený. Zostavený bol len prototyp, na ktorom vývojári stále pracujú. Tvrdia, že oficiálne komerčné predstavenie prebehne tento rok v júni. Aj napriek tak trochu neistej budúcnosti sa im už ale podarilo vyzbierať viac ako štvornásobok požadovanej sumy 100 tisíc dolárov. Ak by ste ich chceli podporiť aj vy, Matrix PowerWatch 2 si môžete predobjednať za 199 dolárov na stránke projektu.

zdroj: youtube.com / Matrix PowerWatch

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Fun rádio