Mobil.sk Mobil.sk

Vývojár z Google potvrdil, že Android konečne dostane „Tmavý režim“
zdroj: pexels.com

Vývojár z Google potvrdil, že Android konečne dostane „Tmavý režim“

"Dark mode" by mal byť realitou v Androide 10 Q.

Z najnovšieho Androidu 9 Pie sa zatiaľ môže tešiť len malé percento majiteľov smartfónov. Google už ale usilovne pracuje na jeho ďalšej verzií, ktorá je zatiaľ známa len pod menom Android Q. Prvýkrát ho zrejme uvidíme koncom jari na každoročnej koferencií Google I/O, no už teraz sa začínajú vynárať prvé informácie. 

Jednou z nich je aj nová funkcia, ktorá by do systému priniesla tmavé farby. Jeden z programátorov Google potvrdil v správe pre Chromium bug tracker, že pracujú na Tmavom režime a užívatelia sa jej dočkajú v najbližšej verzií Androidu. Tmavý režim, alebo aj „Dark Mode“ je funkcia, ktorú si pýtajú fanúšikovia Androidu už dlhý čas a postupne sa im začínajú prispôsobovať aj vývojári. 

zdroj: Chromium bug tracker

Tmavý režim ponúka napríklad aplikácia YouTube a nedávno sme sa dozvedeli, že niečo podobné testuje aj Facebook v svojom Messengeri. Najnovšia nadstavba One UI od Samsungu tiež ponúka kompletný tmavý režim. Jeho príchod do základnej verzie Androidu by sme teda určite uvítali.

Okrem toho, že tmavé farby vyzerajú v smartfóne dobre aj šetria oči. Tmavý režim v Androide Q by sme preto mohli oceniť najmä pri pozeraní obrazovky v noci. Ďalšou výhodou je aj úspora batérie, keďže tmavé farby v OLED displejoch spotrebujú menšie množstvo energie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Fun rádio