MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Withings prináša novinku v podobe dostupných smart hodiniek
zdroj: Withings

Spoločnosť Withings prináša novinku v podobe dostupných smart hodiniek

Withings, popredný výrobca smart zariadení, predstavil novú sériu smart hodiniek, ktorú si bude môcť dovoliť každý.

Spoločnosť Withings má za sebou veľmi turbulentné časy. Pôvodne islo o startup, ktorý vytvoril nádherné produkty vo forme náramkových smart hodiniek série Activité a Steel. Tie sa hneď stali predajným hitom a spoločnosť sa pustila do vývoja ďalších smart zariadení. V jej ponuke sme tak mohli nájsť smart teplomer, osobnú smart váhu a podobne.

Lenže v roku 2016 fimru Withings odkúpila novodobá Nokia, aby tieto produkty začlenila do svojho portfólia popri smartfónoch novej generácie, s ktorými sa im značne darí. Bohužiaľ, toto nebol osud smart zariadení, a tak bol v polovici roku 2018 celý podnik opäť predaný pôvodnému majiteľovi a zakladateľovi spoločnosti Withings, ktorej príbeh tak pokračuje aj v roku 2019.

withing move ecg
Model Withing Move ECG bude mať aj zabudovaný senzor na meranie srdcového rytmu / Withings

Withings sa hneď na úvod roka 2019 hlási s úplne novou sériou smart hodiniek, ktoré zaujmú najmä cenou. Withings Move a Move ECG majú inteligentné náramkové hodinky dostať k ešte väčšej skupine používateľov. Spoločnosť Withings išla na smart hodinky vždy trochu inak. Miesto displeja a operačného systému si jej produkty ľahko spletiete so štandardnými hodinkami. Divy sa však začnú diať, keď ich pripojíte k smartfónu prostredníctvom technológie Bluetooth.

Withings Move a Move ECG prídu na trh v piatich farbách, no časom majú na pravidelnej báze pribúdať nové farebné variácie. Hodinky si môže každý záujemca na stránke výrobcu farebne vyskladať podľa svojich predstáv / Withings

Hodinky Withings Move a Move ECG totiž používajú klasický ciferník. Napriek tomu sú tieto modely schpné zaznamenávať počet prejdených krokov, sledovať spánok, dohliadať na vaše cvičenie, beh, bicyklovanie či plávanie. Všetky tieto dáta sa starostlivo zaznamenávajú a po spárovaní hodiniek so smartfónom a aplikáciou sa prenášajú do mobilu, kde ich môžete prehľadne analyzovať pomocou grafov.

withings move ecg
Po pripojení ku smartfónu budú všetky dáta zo smart hodiniek prenesené do mobilu a usporiadané do prehľadných grafov / Withings

Tento model má jednu nespornú výhodu a tou je výdrž batérie. Hodinky Withings Move zvládnu až 18 mesiacov prevádzky, v prípade modelu Move ECG to bude 12 mesiacov. Zdrojom energie bude pritom klasická gombíková batéria. Hodinky boli predstavené v piatich farbách, spomedzi ktorých si vyberie naozaj každý. Spoločnosť však má s nimi veľké plány, pretože nové farebné kombinácie plánuje predstavovať takmer každý mesiac. Takže pokiaľ ste si nevybrali so súčasnej ponuky, o dva mesiace môže byť situácia odlišná.

Senzor na meranie srdcového rytmu môže v budúcnosti svojmu majiteľovi zachrániť život / Withings

Konečne sa dostávame aj k samotnej cene. Tá by sa mala pohybovať na úrovni skvelých 70 dolárov (eur). V prípade modelu Move ECG sa bude cena pohybovať na úrovni 129 dolárov (eur). Tento model bude totiž vybavený presným senzorom merania pulzu a srdcového rytmu, takže budú schopné zistiť, či trpíte srdcovou arytmiou, čo môže ich majiteľovi zachrániť život. Spoločnosť Withings bude prvé kusy hodiniek Move odosielať svojim majiteľom už 5. februára, Move ECG budú dostupné o pár týždňov neskôr.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio