MOBIL.sk MOBIL.sk

Nástupca zatiaľ nepredstavenej Nokie 9 PureView má prísť v auguste s týmito novinkami
zdroj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=XGZY-JA-vw0

Nástupca zatiaľ nepredstavenej Nokie 9 PureView má prísť v auguste s týmito novinkami

Nestáva sa často, aby sa objavili informácie o nástupcovi akéhokoľvek mobilu, ktorý ešte nie je predstavený. Takéto správy sa však začali šíriť o nástupcovi nepredstavenej Nokie 9.

Nokia 9 patrí v technologickom svete k veľmi diskutovaným mobilom. Správy o nej sa objavujú relatívne často a pomerne dlhú dobu. Dokonca už aj zástupcovia samotnej Nokie potvrdili jeho existenciu, takže sa zdá, že ide o hotovú vec. Dôvodom, prečo sme tento vlajkový model ešte nevideli sú komplikácie pri vývoji, Nokia sa teda rozhodla predstavenie preložiť na rok 2019, aby fanúšikom dodala naozaj špičkové zariadenie.

O to väčším prekvapením bolo, keď sa svet z twitterového účtu Nokia Leaks dozvedel o chystanom nástupcovi. Ten sa v mnohom od samotnej Nokie 9, o ktorej vieme už v podstate všetko, veľmi líšiť nebude. Nokia by mala na konci leta 2019 predstaviť len jeho aktualizovanú verziu, aby voju vlajkovú loď navliekla do technológií, ktoré budú hýbať technologickým svetom v roku 2019. A s čím teda nástupca príde?

V prvom rade sa dočkáme procesoru Snapdragon 855, keďže Snapdragon 845, s ktorým bola Nokia 9 vyvíjaná by súčasným vlajkovým lodiam nestíhal. Príjemne prekvapila informácia o podpore 5 G sietí. Samozrejmosťou bude fotoaparát s piatimi optikami s jedinou zmenou, nástupca Nokie 9 by mal mať väčší fotografický senzor a robiť ešte lepšie fotky.

Zmena nastane vo vzhľade displeja. Kým Nokia 9 bude mať výraznejší rámček nad a pod displejom po vzore Samsungov Galaxy S9, jej nástupca by mal prísť s 2K displejom vez akýchkoľvek rámčekov, pričom selfie kamerka a ostatné prvky by mali byť umiestnené do diery v displeji.

Hoci sa správa objavila na účte Nokia Leaks, ktorý väčšinou podáva spoľahlivé informácie, robiť si závery v tomto štádiu je ešte priskoro. Veď fínskej spoločnosti sa zatiaľ nepodarilo na trh uviesť ani originálnu Nokiu 9. Určite je ale dobrou správou, že Nokia vytrvalo pracuje na smartfónoch najvyššej kategórie. Nokia 9 má byť predstavená v prvom štvrťroku 2019 a podľa posledných informácií by sa jej cena mala pohybovať v rozmedzí od 750 do 800 eur.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio