MOBIL.sk MOBIL.sk

Unikol obrázok iPhonu XI s tromi kamerami. Dúfajme, že takto nakoniec nebude vyzerať!
zdroj: Digit.in

Unikol obrázok iPhonu XI s tromi kamerami. Dúfajme, že takto nakoniec nebude vyzerať!

Do predstavenia iPhonu XI ostáva ešte 9 mesiacov a my tu máme prvý "únik" v podobe renderu.

Apple bol doteraz v otázke zväčšovania počtu kamier v smartfónoch skôr striedmy. Aj keď na trhu nájdeme trojité či štvorité fotoaparáty, jeho najnovšie iPhony ponúkajú len dva. To by sa ale podľa indického portálu Digit.in malo zmeniť už tento rok. Apple podľa nich pracuje na vývoji trojitého kamerového systému v nadchádzajúcom iPhone XI.

V spolupráci so známym leakarom @Onleaks, ktorý sa postaral o mnoho presných únikov z veľkých spoločností, nám priniesli aj obrázok toho, ako by to v praxi malo vyzerať. „Toto je prvý pohľad na to, na čom Apple pracuje a vidíme, že najbližšia vlajková loď iPhone bude mať na zadnej strane tri kamery,“ píše sa na stránke.

zdroj: Digit.in

Render s údajným iPhonom XI nemá tri kamery usporiadané vertikálne, ako by sme mohli čakať, ale do štvorca. Podobne, ako sme videli pri smartfónoch Huawei Mate 20. Fotoaparáty naľavo by mali patriť hlavnej kamere a teleobjektívu, zatiaľ čo tretia by mohla slúžiť na vytváranie 3D priestoru. Na pravej strane vidíme aj blesk a miesto pre celkom veľký mikrofón.

O pravosti tohto obrázku a vôbec celých tvrdení o trojitej kamere by sa dalo polemizovať. Do predstavenia iPhonov zostáva ešte 9 mesiacov a to je veľmi dlhá doba na robenie záverov. Každopádne, ak mám povedať za seba, dúfajme, že iPhone takto v skutočnosti vyzerať nebude. Apple by sa radšej mohol inšpirovať týmto konceptom, v ktorom je zahrnutá aj trojitá kamera.

zdroj: youtube.com / Digit

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio