MOBIL.sk MOBIL.sk

Analytik: iPhony si tento rok prepožičajú dve kľúčové vlastnosti z konkurenčných Androidov
zdroj: apple.com

Analytik: iPhony si tento rok prepožičajú dve kľúčové vlastnosti z konkurenčných Androidov

Do predstavenia iPhonov 2019 zostáva ešte veľa času. Doterajšie úniky a odhady naznačujú, že sa nemôžeme tešiť na žiadne veľké dizajnové zmeny či neprebádané pokrokové technológie. Niektorí dokonca tvrdia, že tohtoročné iPhony sa budú odlišovať len vo väčších možnostiach rozšírenej reality.

Analytik Jean Baptiste Su s tým ale celkom nesúhlasí. V časopise Forbes napísal, že iPhony prídu tento rok hneď s dvoma výraznými novinkami. Obidve z nich sme pritom už videli v Android telefónoch. 

Prvá novinka by mala byť USB-C port na nabíjanie. Ten by po siedmych rokoch vystriedal konektor Lightning od Apple. Majitelia iPhonov by si tak jednoduchšie našli príslušenstvo aj nabíjacie káble k svojim mobilom a bolo by pre nich jednoduchšie nájsť lacnejšie alternatívny. Tento krok je vlastne celkom logický, keďže koncom roka 2018 sme sa dočkali iPadov Pro vybavených USB-C portom. Mimochodom, u Android smartfónov je aktuálne USB-C štandard, dokonca aj pri lacnejších modeloch.

iPad Pro 2018 už USB-C konektor obsahuje

Baptiste Su ale verí, že do iPhonov by sa mohol vrátiť aj snímač odtlačkov prstov Touch ID. Tentoraz ale zabudovaný priamo v displeji. Vďaka tomu by smartfóny od Apple neboli odkázané len na odomykanie pomocou tváre a zároveň si zachovali dizajn s tenkými rámikmi. Naposledy sme túto technológiu videli v mobile Huawei Mate 20 Pro. Vieme ale, že ešte stále má svoje muchy a výrobcovia na nej musia stále pracovať. Uvidíme teda, či by ju Apple dokázal priviesť k dokonalosti.

Huawei Mate 20 Pro a jeho snímač odtlačkov v displeji | zdroj: Huawei

Analytik spomína aj to, že iPhony by mohli dostať o niečo menší výrez v hornej časti obrazovky. Technológia, ktorá sa v ňom nachádza sa zmenšuje a vďaka tomu by Apple mal byť schopný znížiť jeho celkovú veľkosť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio