MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi predstavilo obrovskú 20 000mAh powerbanku. Podporuje rýchlo nabíjanie a stojí 25 eur
zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavilo obrovskú 20 000mAh powerbanku. Podporuje rýchlo nabíjanie a stojí 25 eur

Smartfóny nemajú ani v roku 2019 takú výdrž batérie, akú by sme si niekedy predstavovali. Preto sa aj naďalej darí výrobcom náhradných zdrojov, ktoré dokážu znásobiť ich výdrž. Jedným z najlepších je aj spoločnosť Xiaomi, ktorá teraz v Číne predstavila novú verziu svojej Mi Power Bank.

Xiaomi Mi Power Bank 3 pokrýva jeden kus plastu s matnou textúrou v čiernej farbe. Pod ním nájdete veľkú batériu s 20 tisíc mAh. Vzhľadom na rozptýlenie tepla a ďalšie straty sa ale jej reálna kapacita pohybuje okolo 13 tisíc. Stále je to dosť na to, aby ste priemernému mobilu predĺžili jeho výdrž aspoň štvornásobne. 

zdroj: Xiaomi

Výhodou je, že Mi Power Bank 3 obsahuje hneď tri nabíjacie porty, cez ktoré môžete súčasne nabíjať rôzne zariadenia. Dva z nich sú klasické USB-A porty a ponúkajú obyčajnú rýchlosť. Ten tretí je ale USB-C a podporuje rýchlo nabíjanie s maximálnym výkonom až 45W! To je na power banku veľmi slušné číslo a videli sme ho len vo veľmi málo podobných zariadeniach. 

Tretí USB-C port sa dá využívať na nabíjanie vášho mobilu či iného zariadenia, ale aj na samotné nabíjanie powerbanky. Aj opačným smerom podporuje 45W nabíjanie, vďaka čomu dokážete masívnu batériu nabiť už za 4,5 hodiny. Pri klasickom konektore by vám to trvalo celých 11 hodín. 

zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi Power Bank 3 sa v Číne začne predávať 11. januára s cenou 199 Čínskych juanov. To je v prepočte len 25 eur. O dostupnosti na Slovensku zatiaľ nemáme informácie, veríme ale, že podobne ako pri starších generáciách, aj tretia powerbanka od Xiaomi sa bude dať kúpiť aj u nás.

zdroj: techpp.com

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio