MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple zažil počas sviatkov rekordné príjmy z App Store. Pozrite sa, koľko zarobil
zdroj: apple.com

Apple zažil počas sviatkov rekordné príjmy z App Store. Pozrite sa, koľko zarobil

App Store dokázal zarobiť v priebehu 24 hodín stovky miliónov!

Momentálne obdobie nevyzerá pre Apple vôbec ružovo. Už včera sme písali o tom, že v budúcom roku očakávajú miliardový pokles tržieb a teraz sa k nim pridáva aj rapídne klesanie akcií. Je tu ale jedna vec, ktorou sa môžu za posledné dni pochváliť. A tou sú tržby obchodu s aplikáciami App Store.

Spoločnosť oznámila, že počas sviatkov, teda od Štedrého dňa až po Nový rok prekonali svoj doterajší rekord. App Store zarobilo v priebehu jedného týždňa 1,2 miliardy dolárov. Ďalší rekord pokorili aj na Nový rok, keďže v jediný deň minuli zákazníci cez 322 miliónov. App Store doteraz nikdy nezarobil tak veľa peňazí v priebehu 24 hodín.

„Vďaka inšpirujúcej práci našich talentovaných vývojárov a podpore našich neuveriteľných zákazníkov po celom svete skončil Apple Store výnimočný rok 2018 a do roku 2019 vyštartoval veľkým treskom,“ povedal Phil Schiller, viceprezident celosvetového marketingu Apple. 

Ľudia najviac sťahovali a míňali na hry. Za predplatné a prémiové body utratili najviac v hrách ako Fortnite, PUBG, Asphalt 9, ale aj v novom hite Brawl Stars. Z ostatných aplikácií si najlepšie prilepšila služba na ukladanie hesiel 1Passwors či hry na podporu pamäte Lumosity. A zrejme vďaka novoročným predsavzatiam sa skvelo umiestnila aj fitness aplikácia Sweat.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio