MOBIL.sk MOBIL.sk

Je toto skladací smartfón od Xiaomi? (VIDEO)
zdroj: @evleaks / Twitter

Je toto skladací smartfón od Xiaomi? (VIDEO)

Skladacie smartfóny boli v minulom roku vcelku inenzívnou témou. Hoci sme sa dočkali len prototypu od Samsungu, či prvého skladacieho smartfónu od čínskej spoločnosti Royole, takmer každá značka ich údajne má vo vývoji. Relatívne ticho bolo okolo značky Xiaomi, ale dnes sme sa aj v súvislosti s ňou dočkali nových informácií.

Leaker Evan Blass, autor twitterového účtu @evleaks je pomerne častým prispievateľom, čo sa úniku informácií týka. Jeho predpovede sú veľmi presné, pretože má spoľahlivých informátorov. V jeho najnovšom videu sa ukazuje skladací smartfón, ktorý vyzerá naozaj dobre. Sám nevie, či je video autentické, ale bolo mu povedané, že sa jedná o skladací smartfón od Xiaomi.

Krátke video zachytáva zariadenie s veľkým displejom na šírku, na ktorom beží operačný systém Android. Človek v ňom sa presunie ikonkami menu a nakoniec spustí aplikáciu Google Maps, kde mapu priblíži a následne oddiali. Všetko je veľmi plynulé. Následne sa udeje tá skvelá vec.

Osoba držiaca skladací smartfón zahne najprv jednu stranu a následne aj druhú, na čo reaguje aj prostredie operačného systému presunutím ovládacích prvkov na prednú tretinu displeja. Zvyšné dve zahnuté polovice zhasnú a deaktivuje sa aj dotyková plocha, takže vo finále predvádzajúci drží v ruke malý smartfón so zahnutým displejom, ktorý sa dá ukryť do dlane.

Tento koncept sa líši od toho, ktorý sme videli v novembri v podaní Samsungu. Juhokórejská spoločnosť použila iba dva displeje a ich smartfón sa tým pádom ohne na dve polovice. Zariadenie, na ktoré sa pozeráme teraz, je pravdepodobne iba prototypom, no efekt je naozaj pôsobivý. Tento skladací smartfón vyzerá veľmi použitelne.

zdroj: @evleaks / Twitter

Značka Xiaomi síce doteraz nepotvrdila, že pracuje na skladacom zariadení, ale spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov na svete, takže určite na niečom takom pracuje, aby dokázala držať krok s konkurenciou. Prostriedky na to rozhodne má. Aj prostredie zariadenia vo videu vyzerá veľmi podobne používateľskému prostrediou MIUI od Xiaomi.

Niektorí nadšenci už stihli video zosvetliť, aby sa pozreli, či tma obklopujúca smartfón neukrýva niečo dôležité. Prišli na to, že predná strana okrem displeja neobsahuje žiadne kamerky, senzory ani reproduktor. Je možné, že spoločnosť Xiaomi zvolila možnosť zabudovať tieto komponenty do displeja alebo ide o prototyp, ktorý sa zameriava iba na displej a ostatné prvky zatiaľ neobsahuje.

Pokiaľ je toto prototyp od spoločnosti Xiaomi, určite sa ho dočkáme ešte v roku 2019. Prvé komerčne predávané skladacie smartfóny by sa mali objaviť už v prvej polovici tohto roka.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio