MOBIL.sk MOBIL.sk

Z lacných smartfónov Xiaomi Redmi sa stáva samostatná značka
zdroj: mi.com

Z lacných smartfónov Xiaomi Redmi sa stáva samostatná značka

Nová éra Redmi príde už 10. januára!

Mobily Xiaomi Redmi sú známe najmä pre svoje nízke ceny, slušné parametre a skvelú výdrž batérie. Aj vďaka smartfónom Redmi sa táto čínska spoločnosť v konečnom dôsledku stala tak úspešným výrobcom mobilov. Xiaomi však plánuje pre Redmi ešte väčšiu budúcnosť. Chcú ich zmeniť na samostatnú značku mobilov.

Aj naďalej pôjde o dostupné smartfóny so skvelým pomerom cena-výkon. A aj keď Redmi bude nová značka, stále bude patriť pod Xiaomi. Mohli by sme ju teda prirovnať k značke Honor, ktorá patrí pod iného čínskeho výrobcu Huawei. V skutočnosti vlastne Redmi nebude prvá podznačka patriaca pod Xiaomi, keďže už zastrešujú mobil Pocophone z minulého roku.

Bližšie informácie o značke Redmi a jej plánoch do budúcnosti by sme sa mali dozvedieť 10. januára. Xiaomi vtedy plánuje tlačovú konferenciu, kde odhalí o niečo viac. Zatiaľ ale nevieme povedať, ako presne ovplyvní táto zmena portfólio tohto čínskeho giganta. 

Fotografia na oficiálnej stránke, kde tlačovú konferenciu oznámili, ukrýva číslo 4800. Podľa prvých odhadov by to mohlo odkazovať na 48MP kameru. Redmi by sa tak vydala v stopách konkurenčného smartfónu Honor VIew20, ktorý bol predstavený v decembri a ponúka 48MP senzor. Hovorilo sa aj o tom, že 4800 by mohla byť kapacita batérie, ale vzhľadom na to, že Xiaomi sa zvykne držať 4000mAh batérií, je tento dohad menej pravdepodobný.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio