MOBIL.sk MOBIL.sk

Koľko by vám museli zaplatiť, aby ste sa vzdali Facebooku? Podľa tejto štúdie 1000 eur ročne
zdroj: pexels.com, pxhere.com

Koľko by vám museli zaplatiť, aby ste sa vzdali Facebooku? Podľa tejto štúdie 1000 eur ročne

Facebook má pre svojich používateľov stále veľkú hodnotu.

Kvôli množstvu káuz, problémov, ale aj rastúcej popularite Instagramu sa Facebook postupne dostáva do úzadia. Aj napriek tomu to je ale stále najväčšia sociálna sieť na svete a mnoho jeho užívateľov na ňom trávi priveľa času. A mnoho z nich by malo problém sa ho vzdať len tak zo dňa na deň. Potvrdzuje to aj nová zaujímavá štúdia, ktorá chcela zistiť, akú hodnotu pre ľudí Facebook v skutočnosti má. A tiež to, za koľko peňazí by sa ho boli ochotní vzdať.

Pôvodne šlo o dve štúdie rozdielnych vedcov, ktoré ale vo výsledku skúmali veľmi podobné veci a prišli s podobnými výsledkami. Preto sa ich rozhodli spojiť do jednej väčšej, vďaka čomu mali väčšiu vzorku ľudí a teda aj presnejšie výsledky za dlhšie časové obdobie. 

zdroj: pexels.com

Hlavným cieľom bolo zistiť, koľko by museli zaplatiť priemerným užívateľom Facebooku, aby sa tejto sociálnej siete vzdali. Aby boli výsledky čo najpresnejšie, skúmaní ľudia ju museli prestať používať a naozaj dostali zaplatené. Podľa výsledkov by ste museli dať jednému priemernému užívateľovi Facebooku 4,17 dolárov za jeden deň bez Facebooku. Za rok by to bolo od 1 139 do 2 076 dolárov, čo je v prepočte 1 000 až 1 800 eur.

Výsledky sa líšili podľa jednotlivých skupín ľudí. Vo všeobecnosti chceli študenti viac peňazí ako dospelí. „Zistili sme, že v priemere by ľudia museli dostať zaplatené viac ako 1000 dolárov za rok bez Facebooku,“ píšu autori štúdie. 

zdroj: pexels.com

Výsledok ich experimentu teda celkom jasne dokazuje, že potreba Facebooku v našich životoch je silnejšia, ako si možno dokážeme pripustiť. Zároveň dokazuje, prečo je táto sociálna sieť tak odolná voči mnohým kauzám, ktorými si prešla a prečo má stále tak veľa aktívnych užívateľov. A ako ste na tom vy? Koľko by vám museli zaplatiť, aby ste sa zbavili Facebooku?

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio