MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook testuje Tmavý režim v Messengeri! Pozrite sa, ako bude vyzerať čiernych farbách
zdroj: twitter.com/wongmjane

Facebook testuje Tmavý režim v Messengeri! Pozrite sa, ako bude vyzerať čiernych farbách

"Dark mode" je zatiaľ dostupný len v niektorých krajinách a pre obmedzený počet užívateľov.

Facebook nám už pred niekoľkými mesiacmi oznámil, že pracuje na novom móde svojej chatovacej aplikácie Messenger, ktorý nám ju prinesie v tmavých farbách. Teraz to vyzerá tak, že testovanie Dark Mode, teda Tmavého režimu, sa začalo na malej skupine reálnych užívateľov.

S touto informáciou prišla čínska programátorka Jane Manchun Wong. Preskúmala kód novej aktualizácie Messengeru a objavila v ňom funkciu „Dark Mode“, ktorá je zatiaľ pre väčšinu užívateľov nedostupná. Navyše, Facebook si na testovanie vybral len niekoľko vybraných krajín a zatiaľ nevieme, ktoré to sú.

zdroj: twitter.com / @wongmjane
zdroj: twitter.com / @wongmjane

Messenger v tmavých farbách vymení typické biele pozadie na čierne s bielym textom. Farby, ktoré boli v štandardnom užívateľskom rozhraní svetlošedé sú nahradené tmavým pozadím. Ostatné farebné prvky ako napríklad ikony, fotografie, či emoji zostali zatiaľ nezmenené. Tmavý režim nájde uplatnenie najmä pri používaní v noci, keďže čierne farby nie sú tak výrazné a budú šetriť vaše oči. Podobný režim už obsahuje napríklad aj aplikácia YouTube.

Jeden z dôvodov, prečo je Dark Mode zatiaľ testovaný len na malej skupine ľudí je, že má stále určité medzery. Pri aktivácií sa zobrazí upozornenie: „Keďže dokončujeme posledné úpravy v tmavom režime, nezobrazí sa všade v Messengeri.“ To aby sa užívatelia nesťažovali, ak im nečakane biele farby „vypália“ oči počas nočného chatovania. Informácie o tom, kedy sa tejto novinky dočkáme celoplošne zatiaľ nemáme.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio