MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento web vám ukáže, do akých farieb ladíte svoje instagramové príspevky najradšej
zdroj: Year of Colour

Tento web vám ukáže, do akých farieb ladíte svoje instagramové príspevky najradšej

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ktoré farby prevládajú na vašich instagramových fotkách? Web Year of Colour ich zanalyzuje a vytvorí prehľadnú paletu farieb, aby ste vedeli, ktoré z nich používate najčastejšie.

Obľúbené farby o nás veľa prezrádzajú a o ich voľbu sa stará naše podvedomie. Tento výber je zjavný napríklad v instagramových príspevkoch. Na Instagram nahrávame fotky, ktoré sa nám páčia a podľa svojich preferencií vyberáme aj filtre, ktoré ich ladia do farebnej škály. Stránka Year of Colour dokáže zistiť, ktoré farby sú vaše najobľúbenejšie.

Year of Colour je projekt vytvorený dvojicou Stef Lewandowski a Emily Quinton v minulom roku. Stránka sa pripojí na váš instagramový profil a vytvorí prehľadný graf tvorený z akýchsi bublín. Autori webu hovoria, že o svoju bezpečnosť sa báť nemusíte, pretože sami nemajú prístup k žiadnym vašim dátam. Po vytvorení grafu si ho môžete rôzne upravovať a reorganizovať.

Jednotlivé farby môžu byť usporiadané podľa sýtosti, jasu, podľa dátumu a podobne. Zrejme najužitočnejším členením je však rozdelenie farieb podľa obľúbenosti. Toto nastavenie berie do úvahy, ktoré farby na fotkách dostali najväčší počet označení "páči sa mi to". Budete vidieť, ktoré farby sú na vašich fotkách najobľúbenejšie a tým pádom do budúcnosti zvoliť tú správnu farebnú paletu. Vo všeobecnosti totiž platí, že instagramové príspevky by mali byť ladené do rovnakých farieb, aby nepôsobili rušivo.

Bonusom je možnosť túto vizualizáciu zdieľať na samotnom Instagrame alebo si na mail nechať poslať verziu, ktorú si vytlačíte. Ide tak o skvelý nástroj, ktorý môže posunúť váš instagramový účet o niečo ďalej a navyše sa dozviete niečo o sebe. Pokiaľ chcete zistiť, aké farby sú u vás na instagramovom profile "in", stačí navštíviť stránku yearofcolour.com.

Odporúčame

Fun rádio