MOBIL.sk MOBIL.sk

Prekonal Apple aj Amazon: Microsoft je najhodnotnejšou spoločnosťou
zdroj: Pixabay

Prekonal Apple aj Amazon: Microsoft je najhodnotnejšou spoločnosťou

Na konci roka 2018 dokázal Microsoft predbehnúť konkurenciu a stať sa najhodnotnejšou spoločnosťou sveta.

Spoločnosť Apple sa v auguste 2018 stala prvou americkou firmou s hodnotou bilión dolárov (v prepočte 860 miliónov eur). O niečo neskôr sa na toto číslo dostal aj ďalší gigant – internetový obchod Amazon. Aj napriek tomu sa ale ani jedna z týchto spoločností nestala na konci roka najhodnotnejšou. Ich akcie výrazne klesli a prvé miesto obsadil Microsoft.

Zatiaľ čo Apple má hodnotu 749 miliárd dolárov a Amazon 734 miliárd dolárov, Microsoft sa môže na konci roku 2018 pochváliť číslom 779 miliárd. Ďalší veľký gigant, spoločnosť Alphabet, pod ktorú patrí aj Google, má hodnotu 723 miliárd.

Prečo je ale vlastne Microsoft momentálne najhodnotnejšou spoločnosťou sveta? Aj on síce pocítil určitý pokles akcií, avšak v porovnaní s ostatnými gigantmi neboli také veľké (Apple napríklad klesol až o 32%). Za svoj úspech vďačia viacerým úspešným produktom ako napríklad tablety Surface Go a Surface Pro 6, ktoré tento rok predstavili. 

Microsoft teda vyšiel z ničoho nič na vrchol a predbehol všetku svoju konkurenciu. Navyše dokázal, že veľké peniaze sa netočia len okolo smartfónov, keďže v tejto oblasti je ich práca momentálne pozastavená.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio