MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlapec predal pred siedmymi rokmi obličku, aby si kúpil iPhone 4. Teraz je doživotne invalidný
zdroj: pxhere.com, wikipedia.org

Chlapec predal pred siedmymi rokmi obličku, aby si kúpil iPhone 4. Teraz je doživotne invalidný

Predať svoju obličku, aby ste si mohli kúpiť nový smartfón? To neznie ako najlepší dobrý nápad.

V roku 2011 nám spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 4. Chlapec Xiao Wang z Číny po ňom veľmi túžil, pretože v jeho škole sa stal symbolom spoločenského statusu. Nemal ale našetrených dostatok peňazí, a preto sa rozhodol zarobiť si ich inak – predajom vlastnej obličky. To sa mu ale vypomstilo a aj keď nový iPhone 4 nakoniec získal, podpísalo sa to na ňom do konca života.

zdroj: Oriental Daily

Wang, ktorý mal vtedy 17 rokov, predal jednu obličku za 2 750 eur. Operácia prebehla v podzemnej nemocnici a jeho rodina o nej ani netušila. Wangovi „doktor“ povedal, že na zotavenie bude potrebovať týždeň a následne bude schopný žiť normálny život. Operačná miestnosť ale nebola dostatočne dezinfikovaná a do tela Wanga sa dostala infekcia.

Aj keď si Wang „zarobil“ predajom jednej obličky takmer 3 tisícky, finančné náklady spojené s liečbou boli omnoho väčšie. Momentálne má 24 rokov a bohužiaľ nebude nikdy môcť žiť normálny život, ako mu sľubovali. Nový iPhone 4 ho teda vyšiel poriadne draho. Liečiť sa bude do konca života, ktorý bude navyše kvôli chorobe kratší.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio