MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokii patrí tretie miesto v rebríčku prinášania aktualizácií
zdroj: pixabay.com

Nokii patrí tretie miesto v rebríčku prinášania aktualizácií

Aktualizácie sú dnes veľmi podstatnou súčasťou mobilov. Kým v minulosti sme sa s nimi nestretávali tak často, súčasnosť je trochu odlišná. Smartfóny, služby a neustále pripojenie na internet si vyžadujúneustále bezpečnostné záplaty a vylepšenia operačných systémov.

V tomto boji mala dlhé roky navrch spoločnosť Apple, pretože výrobcovia smartfónov s Androidom na systém umiestňovali rôzne grafické nadstavby, čo komplikovalo proces aktualizácií. Lenže spoločnosť Google prišla s projektom Android One, kde výrobcom ponúka možnosť do ich zariadení inštalovať čistý operačný Android a tým pádom sú jeho aktualizácie dostupné takmer ihneď.

Ak nás sledujete priebežne, určite ste zaregistrovali stránku DxOMark, ktorá vytvára rebríček najlepších fotomobilov. O niečo podobné sa snaží aj web AOSMark, ktorý tento rebríček vytvára zo značiek a ich schopnosti prinášať svojim používateľom aktualizácie čo najrýchlejšie. Najnovší zoznam spoločností, ktorým to ide naozaj dobre, je nasledovný.

Vpravo vidíte rebríček jednotlivých modelov a počet aktualizácií, ktorý dostali od svojho uvedenia na trh / AOSMark

Ako vidíte, Na prvom mieste sa umiestnila spoločnosť Google, ktorá okrem operačného systému Android vyrába aj smartfóny Google Pixel. Tie sú vyvíjané so zreteľom na operačný systém, a tak sa niet čo čudovať, že na prvom mieste v rebríčku sa umiestnil práve Google. Druhé miesto patrí spoločnosti OnePlus. Tá má v predaji väčšinou stále iba jeden model, takže pripraviť aktualizácie pre ňu nie je až taký problém.

Prekvapivé je však tretie miesto. Na ňom skončila značka Nokia. Tá sa po znovuzrodení naozaj snaží a predstavuje jeden mobil za druhým, pričom jej nerobí problém dodávať aktualizácie včas. Podobne je na tom spoločnosť Sony, ktorá mení vzhľad Androidu iba minimálne a na trhu má menší počet modelov ako v minulosti, takže hoci má svoje portfólio relatívne nejednotné, stále sa umiestnila na peknom štvrtom mieste.

Web AOSMark tento rebríček aktualizuje zhruba každé dva týždne, takže pokiaľ si budete v budúcnosti kúpiť nový mobil a aktualizácie sú pre vás alfou a omegou, určite si nezabudnite skontrolovať, ktorá značka sa o ne stará najpríkladnejšie.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio