MOBIL.sk MOBIL.sk

WhatsApp od nového roka prestane fungovať na niektorých starších zariadeniach
zdroj: maxpixel.net

WhatsApp od nového roka prestane fungovať na niektorých starších zariadeniach

Appka WhatsApp vlastnená spoločnosťou Facebook oznámila, že po novom roku prestane podporovať ďalšie platformy.

Minulý rok sme písali o tom, ako sa WhatsApp rozhodol prestať podporovať niektoré operačné systémy. Vtedy šlo o Windows Phone 8.0, Blackberry OS a Blackberry 10. Ich podpora sa skončila 31.12.2017. Od prvého januára 2018 teda majitelia týchto operačných systémov prišli o možnosť používať využívať túto appku určenú na vzájomnú komunikáciu prostredníctvom správ, hovorov či hlasových odkazov.

Lenže WhatsApp v budúcnosti prinesie ďalšie zmeny, ktorá sa bude týkať aj starších verzií systémov, ktoré sú dodnes bežne používané. Reč je o iOS 7, o Androide verzie 2.3.7 Gingerbread a OS Nokia S40. Posledný spomínaný systém dlhé roky poháňal tlačidlové mobily od Nokie a mnoho z nich funguje až dodnes. Pokiaľ teda vlastníte takýto mobil a chcete používať WhatsApp aj naďalej, odporúčame si zakúpiť nové tlačidlové modely Nokie so systémom KaiOS, ktorý WhatsApp podporuje.

iOS 7 (a staršie verzie) a Android 2.3.7 Gingerbread (a staršie verzie) budú zo strany aplikácie podporované o niečo dlhšie. Majitelia starších smartfónov s týmito systémami budú môcť komunikovať cez WhatsApp až do 1.2.2020. Spoločnosť WhatsApp však informuje, že táto zmena zasiahne iba veľmi malý počet používateľov. Aplikáciu na týchto systémoch vraj používa iba 0,3 % používateľov, čo je naozaj zanedbateľné množstvo.

zdroj: bgr.in

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio