MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone XS Max začal mužovi horieť priamo vo vrecku. Apple k incidentu pristupuje vlažne
zdroj: iDropNews

iPhone XS Max začal mužovi horieť priamo vo vrecku. Apple k incidentu pristupuje vlažne

Občas sa na internete objaví príbeh o tom, ako niekomu začne horieť telefón a svojho majiteľa zraní, v horšom prípade aj usmrtí. V týchto prípadoch zväčša ide o staré mobily alebo používanie neoriginálneho či poškodeného príslušenstva. Tento príbeh je však iný.

Len pred pár dňami sa na internete objavil príbeh muža menom Josh Hillard, ktorý pochádza z mesta Columbus v americkom štáte Ohio. Jeho smartfón začal horieť priamo v jeho vrecku a čo je zarážajúce, išlo o novučký iPhone XS Max.

Josh vlastnil iPhone XS Max iba zhruba 3 týždne. 12. decembra si vykračoval s mobilom vo vrecku, keď zacítil zvláštny zápach. V zápätí si všimol dym vychádzajúci práve z jeho vracka a následne pocítil aj extremne teplo, ktoré mu popálilo nohu. Čo najrýchlejšie sa snažil dostať iPhone von z vrecka a ako hovorí, nadýchal sa pritom veľkého množstva splodín. Dôležité však bolo, že sa mu nestalo niečo vážnejšie.

Server iDropNews priniesol aj fotodokumentáciu k zhorenému iPhonu / iDropNews

Ešte v ten večer sa rozhodol zájsť do najbližšieho Apple Store obchodu, aby túto udalosť nahlásil. No tam sa nedočkal prístupu, ktorý by ste od najhodnotnejšej technologickej firmy sveta očakávali. Zamestnanci síce iba konali v rámci štandardných postupov, ale Joshovi sa to nezdalo dostačujúce. Svoju situáciu poísal webu iDropNews.

"Po približne 20 minút som strávil odpovedaním na otázky zamestnankyni Apple Store. Tá odstránila SIM kartu v snahe zachrániť ju, ale tá bola roztopená. Žena mi povedala, že musí zavolať bezpečnostnému tímu a vzala telefón do kancelárie, pričom ma bez informácií nechala čakať asi 40 minút. Po trištvrtehodinovej ignorácii ostatných zamestnancov, som šiel za iným manažérom, aby mi našiel zamestnankyňu s mojim telefónom," sťažuje sa Josh.

V dôsledku vzniknutého tepla sa roztopilo nielen sklo, ale aj oceľ na ráme iPhonu / iDropNews

"Vtedy sa zamestnankyňa objavila s už zabaleným telefónom a oznámila mi, že ho musia poslať na expertýzu, pretože je to jediný spôsob, ako môžem dostať nový iPhone. Nedostal som žiadnu inú možnosť a povedali mi, že pokiaľ im neodovzdám svoj poškodený mobil, nebudú môcť nič urobiť. Keď som sa opýtal na moje zničené oblečenie, povedala mi, že kým telefón neprejde expertýzou, nemôže mi nič sľúbiť." Zhruba hodinu pred záverečnou tak Josh odchádzal s veľmi zlou náladou, bez náhradného telefónu a bez záruky, že mu vzniknutú škodu nahradia.

Je pravdou, že zamestnanci konali v súlade s pravidlami, ale iPhone XS Max je smartfón za prémiovú cenu určený pre ľudí, ktorí nechcú robiť kompromisy. Apple sa tiež považuje za prémiového výrobcu a svoje produkty naceňuje veľmi sebavedomo. Preto by bolo vhodné, aby svojim zákazníkom poskytoval aj prémiové služby. V dnešnej dobe, keď sú už aj smartfóny strednej triedy na vysokej technologickej úrovni, totiž robia rozdiel práve tie.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio