MOBIL.sk MOBIL.sk

5 najväčších mobilných failov roka 2018
zdroj: Palm

5 najväčších mobilných failov roka 2018

Aj veľké spoločnosti sa v 2018 pri svojich mobiloch "sekli."

Tento rok bol z hľadiska smartfónov veľmi zaujímavý. Dočkali sme sa skvelých technológií, nových smartfónov a samozrejme aj niekoľkých failov. Poďme sa spoločne pozrieť na 5 najväčších, ktoré máme stále v pamäti.

1. Palm Phone

Palm Phone je nový mobil - nemobil od spoločnosti Palm. Ide o výrobcu, ktorého si pamätáme najmä vďaka inovatívnym mobilom Palm Pre, ktoré bežali na webOS, operačnom systéme od Linuxu. Aj preto sme sa tešili, keď sme sa dozvedeli, že chystajú niečo nové – Palm Phone. V skutočnosti ide ale o veľké sklamanie. Je síce malý, ale nejde o skutočný mobil, keďže spolu s ním musíte stále vlastniť aj iný smartfón. Snažia sa nám nahovoriť, že jeho zmysel je, aby sme používali naše smartfóny menej, avšak vo výsledku to pôsobí skôr absurdne. Recenzie neskôr ukázali aj slabú výdrž batérie, nedostatočný výkon a zlú kvalitu hovorov. A za to celé si výrobcovia pýtajú viac ako 300 eur!

zdroj: Palm

2. Gestá Androidu 9.0

Apple nám v roku 2017 ukázal, že na navigovanie smartfónu nepotrebujeme žiadne tlačidlá. iPhone X sa ovláda výlučne pomocou gest, ktoré sú intuitívne a ľahko si na ne zvyknete. Ušetrí sa tak priestor v spodnej časti obrazovky, kde majú Android smartfóny tlačidlá. O niečo podobné sa pokúsila aj spoločnosť Google, avšak nevyšlo im to tak, ako konkurentovi. Do Androidu 9.0 implementovali navigáciu pomocou gest, avšak zachovali dve tlačidlá, ktoré stláčate alebo ich posúvate. Myšlienka úspory displeja sa tak akosi vytratila. Na druhej strane ale musím uznať, že pôsobia o niečo estetickejšie ako pôvodné tlačidlá.

zdroj: Android

3. Žiadna rýchlo nabíjačka v iPhonoch XS

Apple opäť zvýšil cenu svojich nových smartfónov. iPhone XS a XS Max presahuje hranicu tisíc eur a spoločnosť sa aj napriek tomu rozhodla ušetriť v ich balení. Namiesto rýchlo nabíjačky, ktorá je už štandardom u vlajkových lodí konkurencie, nájdeme v krabičke len mizerný 5W adaptér. S ním trvá nabitie iPhonu až tri hodiny. Aby ste tento čas skrátili, musíte si kúpiť lepšiu nabíjačku osobitne. A to nám pri tak vysokej cene príde ako slušný fail.

zdroj: Apple

4. Essential Phone

Essential je americká spoločnosť, ktorá nám v roku 2017 priniesla ako prvá horný výrez v svojom smartfóne Essential Phone. Ich mobil si užívatelia rýchlo obľúbili, dostával často nové aktualizácie a Android 9.0 si mohli jeho majitelia užiť skôr ako väčšina konkurencie. Aj preto nás prekvapilo, keď nám spoločnosť oznámila, že ďalšej generácie sa už nedočkáme a s mobilmi úplne skončila. Je veľká škoda, že sa spoločnosť nedokázala preniesť cez niekoľké problémy Essential Phone a jeho majitelia, ktorí zaň zaplatili stovky eur, majú byť prečo sklamaní.

zdroj: Essential

5. RED Hydrogen One Phone

Je pochopiteľné, že keď sa výrobca svetovo uznávaných profesionálnych kamier pustí do výroby mobilov, máme od neho veľké očakávania. To bol aj prípad spoločnosti RED, ktorá nám priniesla smartfón s názvom Hydrogen One Phone. Holografický displej je síce unikátny a v žiadnom inom mobile ho nenájdeme, avšak pomerne rýchlo omrzí. Navyše, podporuje ho len malé množstvo aplikácií. Ostatné parametre mobilu, ako napríklad fotoaparát, patria skôr k priemeru a nie je žiadny dôvod zaň zaplatiť štvorcifernú sumu.

zdroj: RED

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio