MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako by vyzeral dokonalý smartfón v roku 2018? Bol by to mix týchto ôsmich mobilov
zdroj: Samsung, Apple, Google

Ako by vyzeral dokonalý smartfón v roku 2018? Bol by to mix týchto ôsmich mobilov

Je tu tá časť roku, keď ľudia riešia, ktorý smartfón bol v roku 2018 najlepší. iPhone XS? Pixel 3 XL? Huawei Mate 20? Alebo dokonca OnePlus 6T? Ja som presvedčený o tom, že najlepší mobil by vznikol kombináciou tých najznámejších vlajkových lodí. Poďme sa teda spoločne pozrieť, ako by vyzeral a spravme si takého malého Frankensteina medzi smartfónmi

Dizajn z Galaxy S9+

Dizajn je veľmi subjektívna vec. Samsung ho ale už dlhé roky robí naozaj skvele a ich smartfóny Galaxy S9 a S9+ sú zrejme najkrajšie na trhu. Elegantne zahnuté horné okraje, pekné zadné sklo, bez zbytočného výrezu a stále s veľkým displejom. 

zdroj: Samsung

Procesor z iPhonu XS

Procesor A12 od Apple je momentálne najlepším medzi mobilmi. V testoch ľahko prekonáva Snapdragon 845, ktorým je vybavená väčšina vlajkových lodí roku 2018 a poradil si aj s novým Kirin 980 od Huawei. Voľba je preto jasná.

zdroj: Apple

10GB RAM z OnePlus 6T McLaren Edition

Priznávam, že 10GB pamäť RAM v smartfóne je zbytočnosť a zrejme ju nikdy nevyužijete. Dokonca aj keď ste naozaj nároční používateľ. Keď už ale robíme ten najlepší mobil, bola by škoda nevyužiť túto prednosť nového OnePlus 6T McLaren Edition.

zdroj: Oneplus

Kamery z Pixelu 3 XL

V tomto prípade to nebolo vôbec ľahké vybrať. Zrejme by som ale siahol po kamerách Pixelu 3XL, ktorý mnohé testy označujú za najlepší tohto roku. Či už z hľadiska zadnej kamery, ktorá ponúka skvelé farby a dostatočnú kvalitu aj v tme alebo prednej duálnej kamery, ktorá zvládne odfotiť aj širokouhlé „selfíčka.“

zdroj: Google

Stylus z Galaxy Note 9

Stylus by v dokonalom smartfóne zrejme nemal chýbať. Ide o skvelý doplnok pre písanie, efektívnu prácu s mobilom, ale napríklad aj pre ovládanie na diaľku. 

zdroj: Samsung

Nabíjačka z Oppo Find X Lamborghini Edition

50W rýchlo nabíjačka SuperVOOC, ktorú nájdete v balení smartfónu Oppo Find X Lamborghini Edition je zrejme to najrýchlejšie, čo na trhu dostanete. Podľa testov dokážete jeho 3400 mAh batériu nabiť na 95% len za 30 minúť.

zdroj: Oppo

Batéria z Huawei Mate 20 Pro

Huawei nám tento rok predstavil model Mate 20 Pro, ktorý nás okrem iného ohúril masívnou 4200 mAh batériou. Vďaka tomu sa bez problémov dostanete na dvojdňovú výdrž batérie. 

zdroj: Huawei

Operačný systém z iPhonu XS

V tomto bode som si nebol tak úplne istý. Každý zo systémov ponúka svoje výhody, avšak nakoniec zvíťazila skvelá vyladenosť iOS, jeho jednoduché používanie a bezpečnosť. Zavážil tiež obchod App Store, kde sa podľa môjho názoru nachádzajú kvalitnejšie aplikácie. 

zdroj: Apple

Obrazovka z Galaxy S9+

Samsung vie robiť okrem dizajnu aj obrazovky. Galaxy S9+ je vybavený krásnym AMOLED displejom s výraznými, ostrými a vlastne asi najlepšími farbami v porovnaní s konkurenciou.

zdroj: Samsung

Cena Xiaomi Poco F1

Poco F1 je najlacnejšia vlajková loď tohto roku. Na Slovensku ho kúpite už od 300 eur a to je cenovka, ktorú by som v dokonalom smartfóne viac než uvítal. 

zdroj: Xiaomi

A ako by vyzeral ideálny smartfón podľa vás?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio