MOBIL.sk MOBIL.sk

Honor View 20 oficiálne predstavený! Má 48MP kameru, dieru v displeji a nádherný dizajn
zdroj: Honor

Honor View 20 oficiálne predstavený! Má 48MP kameru, dieru v displeji a nádherný dizajn

Začiatkom mesiaca zverejnil Honor pozvánku na svoj januárový event v Paríži. Na ňom plánuje predstaviť nový smartfón Honor View 20. Zdá sa ale, že táto čínska spoločnosť sa chcela v svojej krajine pochváliť touto novinkou už skôr, pretože smartfón bol v Číne oficiálne predstavený už pred pár dňami, teda mesiac pred spomínanou konferenciou.

Zbohom horné výrezy!

Honor View 20 zaujme z dizajnového hľadiska hneď v niekoľkých smeroch. Na prednej strane nájdeme namiesto horného výrezu malú dieru na ľavej strane, v ktorej sa nachádza predná kamera. Vďaka tomu tvorí 6,4 palcová obrazovka ešte väčšiu časť prednej strany zariadenia. Podľa Honoru to je presne 91,8 percenta, čo je naozaj slušné číslo.

zdroj: Honor

Zaujímavá je ale aj zadná strana. Honor View 20 je vôbec prvým smartfónom, ktorého telo je vyrobené technológiou zvanou nanolitografia. Ide o spôsob úpravy povrchu materiálu so štruktúrou pod 100nm, teda vo veľkosti atómu. Dosiahli tak pre oko veľmi atraktívny dizajn s písmenom „V“, čo odkazuje na sériu mobilov View. 

zdroj: Honor

Fotoaparát so 48MP

Aby sme zostali pri zadnej strane, nachádza sa tu aj dvojica fotoaparátom so šialeným 48 megapixlovým snímačom od Sony. Vďaka tomu by mali byť zábery bohaté na detaily a smartfón tiež poskytne bohatšie farby pri fotení s asistenciu umelej inteligencie. Na prednej strane sa potom nachádza jedna 25 megapixlová kamera pre selfie fotky.

Novinka je poháňaná najnovším procesorom od Huawei Kirin 980 a 6 až 8GB pamäťou RAM. Vnútorná pamäť je od 128 do 256GB. Tomuto všetkému dodáva šťavu 4000mAh batéria, vďaka ktorej sa určite nemusíte báť o slabú výdrž mobilu. 

zdroj: Honor

Stále prívetivá cena

Honor View 20 si môžu v Číne kúpiť od 28. decembra za celkom prívetivé ceny. 6GB+128GB verzia stojí v prepočte iba 380 eur, 8GB+128GB sa predáva za 450 eur a najdrahší „Moschino“ model s 8GB+256GB by vás vyšiel na 500 eur. Na predaj v ostatných krajinách si ale budeme musieť počkať do januára, kde sa dozvieme aj ceny pre Európu (spoiler: určite budú vyššie ako v Číne).

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio