MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram spôsobil menší chaos u užívateľov! Testoval novú funkciu a omylom ju rozšíril viac, ako chcel
zdroj: Instagram

Instagram spôsobil menší chaos u užívateľov! Testoval novú funkciu a omylom ju rozšíril viac, ako chcel

Instagram, ako aj iné veľké aplikácie, nám neustále prinášajú rôzne novinky. Najskôr ich ale zvyknú testovať na malom počte užívateľov, aby si overili, či fungujú a či si ich ľudia obľúbia. Najnovší test tejto sociálnej sieti ale celkom nevyšiel a spôsobil viac chaosu ako úžitku.

Svoju appku chcel obohatiť o nový spôsob sledovania feedu, teda hlavnej nástenky. Namiesto klasického posúvania dole, ste ho mohli prezerať horizontálnym posúvaním, podobne ako pri Instagram Príbehoch. To síce funguje dobre pri Príbehoch, avšak u príspevkov s iným pomerom strán a komentármi pôsobilo zbytočne robustne a neprakticky.

zdroj: theverge.com

Test bol pôvodne určený len pre malé množstvo užívateľov, avšak niekde nastala chyba a novinka sa objavila u omnoho väčšej skupiny ľudí. Hovorca Facebooku, pod ktorý Instagram patrí, neskôr priznal, že chyba bola spôsobená bugom v kóde. 

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a neboli práve pozitívne. Ľudia boli z nového spôsobu prezerania príspevkov zdesení a zmätení. „Instagram, keby som chcel Tinder, stiahol by som si Tinder,“ napísal jeden nespokojný užívateľ. 

Našťastie, Instagram sa pár minút nato vrátil do normálnej podoby. Stačilo to ale na to, aby naštval veľa svojich užívateľov, ktorí dokonca chceli aplikáciu vymazať. V trendoch na Twitteri sa napríklad začal objavovať hashtag #instagramfail. Problém sa vyskytol aj na Slovensku, zachytili ste nový spôsob prehliadania?

zdroj: Instagram / @priznania_marketerov

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio