MOBIL.sk MOBIL.sk

Pozrite si, čo vás zaujímalo! Toto je 10 najčítanejších článkov na MOBIL.sk za rok 2018
zdroj: MOBIL.sk

Pozrite si, čo vás zaujímalo! Toto je 10 najčítanejších článkov na MOBIL.sk za rok 2018

Rok 2018 je takmer na konci a v jeho priebehu sme vám priniesli stovky rôznych článkov na témy súvisiace s mobilmi, ale tiež články o vede, robotike, umelej inteligencii a rôznych technológiách. Tu je 10 najčítanejších.

Mobil.sk dnes už nie je iba o mobiloch, tak ako mobily už dávno nie sú len o telefonovaní a sms-kách. V súčasnosti v rukách držíme moderné vreckové zariadenia, ktoré svojimi možnosťami a výpočtovým výkonom prevyšujú stolové počítače, ktoré pred dekádou okupovali naše kancelárie či domáce pracovne.

Tento vývoj zapríčinil, že v dnešnom technologickom svete má svoje miesto hudba vo vysokom rozlíšení, fotografia, umenie či príbehy ľudí, ktoré sa šíria prostredníctvom sociálnych sietí. Iba málokedy sa dá dopredu odhadnúť, ktorá témy čitateľov zaujmú vo väčšej miere než tie ostatné. Poďte sa s nami preto na tieto témy pozrieť spätne. Toto vás v roku 2018 zaujalo najviac.

10. Ako svoje dáta definitívne vymazať z Facebooku?

Roky 2018 sa niesol aj v znamení Facebooku a jeho problémov, ktoré sa zároveň stali problémom používateľov. Na svetlo sveta sa dostali informácie, že naše facebookové dáta rozhodne nie sú v takom bezpečí, ako to sociálna sieť tvrdila. Facebook sa rozhodlo opustiť rekordne veľa ľudí a je to vidieť aj na článku na priečke číslo 10.

9. Hurikán Florence

Táto téma sa našťastie netýkala Slovenska, ale rozhodne ním rezonovala. Keď se uvideli grafiku, ktorú sa podarilo vyrobiť pre predpoveď počasia prostredníctvom rozšírenej reality, zatajil sa nám dych a podľa čítanosti sme rozhodne neboli jediní!

8. Ako je možné, že poštovné z Číny je zadarmo?

Priznám sa, že táto téma niekedy dávna trápila aj mňa samotného. Veď takýto balíček predsa precestuje pol Zeme a všetci veľmi dobre vieme, že nič na tomto svete nie je zadarmo. Samozrejme okrem poštovného z Čín, ktoré je ale zadarmo tiež iba na oko.

7. Čo je to LOL, ROFL, WTF atď...

Okej, tieto veci sú pravdepodobne väčšine ľudí celkom jasné, ale stále je dosť takých, ktorí sa hanbia opýtať sa na význam jednotlivých týchto písmen. Tak sme to všetko spísali do jedného článku a túto osvetu začali šíriť medzi ľudí. Naša edukácia sa evidentne vydarila, pretože článok sa dostal na siedmu priečku v čítanosti za rok 2018.

6. Najlepší fotomobil podľa ocenení TIPA

V roku 2018 vytrel zrak Samsungu aj Applu čínsky výrobca Huawei. Po predstavení modelu P20 Pro sa totiž objavil fotomobil, ktorý ponúkal skvelé parametre, čo neskôr dokázal aj pri reálnych testoch. Huawei sa tak zaradil medzi top výrobcov mobilov a jeho ťaženie pokračuje. P20 Pro doteraz kraľuje nezávislému testu fotomobilov, hoci sa ho konkurencia pokúsila z trónu zhodiť. Už sa nevieme dočkať série P30 Pro, ktorá má posunúť možnosti mobilnej fotografie na ešte lepšiu úroveň.

5. Ako zabezpečiť, aby batéria mobilu fungovala, čo najdlšhie?

Batérie sú stále azda najväčšou Achillovou pätou dnešných mobilov. Ich výkon a výdrž sa síce rokmi zlepšuje, ale oproti ostatným aspektom smartfónov sa toto zlepšovanie vlečie. Ročne sa objaví niekoľko správ o nových technológiách pre uchovanie energie, každá si však vyžaduje ďalšie roky výskumu, aby sa mohla dostať do reálnej prevádzky. Kým sa to nezmení, budeme sa musieť starať o tie súčasné batérie čo najlepšie. Návod na to sme vám priniesli v našom piatom najčítanejšom článku za rok 2018.

4. Výrezy v displeji sa posunú na ďalšiu métu

Zemiaková medaila patrí článku o výrezoch, reps. o tom, čo ich nahradí. Tento rok sa s nimi doslova roztrhlo vrece. Všetci sa chceli podobať iPhonu X z minulého roka, preto začali výrezy húfne umiestňovať do svojich zariadení a niekedy úplne bez hlbšieho dôvodu. Lenže výrezy tak, ako ich poznáme, sa v nasledujúcom roku zrejme stanú minulosťou. Nahradia ich vraj diery v displeji. Uvidíme, ako to nakoniec celé dopadne.

3. Zuzka, ktorá vyprala svoj mobil

Naša kolegyňa Zuzka sa nám v priebehu roka veľmi nesmelo priznala s príbehom, ktorý sa jej stal. Podarilo sa jej vyprať svoj mobil, čo však nebolo všetko. Išli sme sa popučiť smiechom, a tak sme sa rozhodli o tento príbeh podeliť aj s našimi čitateľmi. Vám sa príbeh tiež očividne páčil.

2. Ako zarobiť peniaze na internete

Tento článok z januára sa hneď po vydaní nestal hitom hneď. Najprv mal
pomerne bežnú čítanosť, ale postupom času stále viac atakoval popredné
priečky v čítanosti v priebehu celého roka. Nakoniec sa vypracoval na priečku číslo dva.

1. A zlato putuje do rúk..

A zlato putuje do rúk Tomáša! Tento článok doslova zbúral slovenský internet. Tomášovi bol odcudzený mobil a zlodeji alebo ktokoľvek ho už potom dostal do rúk si zabudol vymazať ukladanie obrázkov na cloud. Tomášovi sa tak v cloude ukladali fotky cudzích ľudí, ktorých sledoval ako obrázkovú reality šou. Prípad bol rozoberaný vo viacerých médiách, v rádiu a zaoberala ním aj polícia. A my sme radi, že sme vám ho priniesli medzi prvými!

V roku 2019 pre vás chystáme nové články a nové témy, ktoré sa vám snáď budú páčiť ešte viac. Nezabudnite sledovať MOBIL.sk.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio