MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung vyvinul ASMR kryt na smartfóny. Nahrávanie týchto videí by tak v budúcnosti malo byť jednoduchšie
zdroj: Samsung

Samsung vyvinul ASMR kryt na smartfóny. Nahrávanie týchto videí by tak v budúcnosti malo byť jednoduchšie

Netajíme sa tým, že ASMR videá ako jeden z hitov roku 2018, považujeme za značne zvláštnu záľubu. Faktom však je, že tieto nahrávky plné šepkania a jemných zvukov si našli milióny priaznivcov po celom svete. Tohto si je evidentne vedomý aj Samsung.

Práve spoločnosť Samsung totiž započala vývoj nového krytu pre svoje smartfóny. Ten má na rozdiel od iných krytov jednu zvláštnosť. Ľudské uši! Práve uši sú totiž hlavným hrdinom fenoménu ASMR videí.

Kryt od Samsungu dostal názov aiMo a prostredníctvom umelej inteligencie zlepšuje schopnosť mobilu nahrávať jemné zvuky a ruchy. Zvuk je smerový, bohatší a realistickejší. Nahrávanie AMSR videí by sa s takýmto púzdrom stalo oveľa jednoduchšie než doteraz.

"Pri nahrávaní ASMR obsahu použitím tohto riešenia, tvorcovia získajú zvuk zdokonalený v priestore a smere. Vďaka použitiu špeciálneho softvéru s umelou inteligenciou bude zvuk živý a realistický aj bez profesionálnych nahrávacích riešení."

Tu je malý príklad toho, čo sú ASMR videá. Niektorí ľudia na ne nedajú dopustiť, kým iným pripadajú nechutné

zdroj: SAS-ASMR / YouTube

ASMR videá alebo ASMR zvuky sú totiž nahrávky s veľkou citlivosťou audio stopy a na ich zaznamenávanie sa kvalitnejšie a drahšie (kondenzátorové) mikrofóny, ktoré dokážu nahrať aj jemný šuchot, šepot alebo mľaskot.

Aby boli tieto zvuky ešte autentickejšie, na mikrofóny sa umiestňujú návleky v tvare ľudských uší, ktoré nahrávajúci hladí a olizuje, čo pri následnom počúvaní navodzuje rovnaký efekt, akoby niekto olizoval práve uši počúvajúceho. Tieto zvuky ľuďom údajne navodzujú stav uvoľnenia, relaxácie a niektorým jedincom dokonca môžu
navodiť orgazmus. O ASMR videách sa viac dočítate v tomto článku.

V budúcnosti budú niektorí z nás možno na smartfónoch nosiť ľudské uši. Podľa nich budete môcť rozoznávať vyznávačov ASMR / Samsung

Nový kryt sa zatiaľ nedá kúpiť, pretože je momentálne iba experimentom skupiny C-Lab, ktorá má v Samsungu na starosti práve experimentálne technológie. Spoločnosť ho však určite ukáže a predvedie budúci mesiac na výstave CES v Las Vegas.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio