MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je 10 najlepšie fotiacich smartfónov súčasnosti
zdroj: pixabay.com

Toto je 10 najlepšie fotiacich smartfónov súčasnosti

Fotoaparáty sú pravdepodobne najvyužívanejšou funkciou v súčasných smartfónoch. Vo veľkej miere za to môžu sociálne siete ako Facebook či Instagram, kde sú práve fotografie spôsob vyjadrovania sa.

Dnes už prevažná väčšina smartfónov fotí naozaj dobre. V prevažnej väčšine prípadov už dávno neplatí, že s telefónom strednej triedy dostanete fotoaparát podradne kvality. Fotoaparáty smartfónov strednej triedy majú väčšinu funkcií vlajkových lodí. Výrobcovia si však tie najlepšie vychytávky predsalen nechávajú pre hi-end modely.

Tie svojou výbavou zas paradoxne nemusia nutne stáť na samotnom vrchole ponuky výrobcu. Niektoré skvelé fotomobily nemajú dve či tri optiky fotoaparátu, na skvelé fotografické a video výstupy im stačí jeden objektív. V tomto prípade zapracuje fotografický čip alebo samotný softvér zariadenia, ktorý prostredníctvom umelej inteligencie dokáže napraviť nedokonalosti pri samotnom fotení.

DxOMark je stránkou, kde sa testujú fotografické výstupy z rôznych kamier, fotoaparátov, ale aj smartfónov. Na posudzovanie kvality sa používajú vždy rovnaké zásady, čím vzniká relatívne objektívny rebríček najlepších zariadení. Koncom roka 2018 vyzerá rebríček najlepších foto-mobilov nasledovne:

Dxomark dec 2019 top
DxOMark

Pokiaľ by ste si chceli pozrieť, ako je na tom váš súčasný mobil, ktorý sa do TOP 10 najlepších foto-mobilov nedostal, postačí si jeho názov zadať do vyhľadávania na stránke dxomark.com. Upozorňujeme však, že toto hodnotenie mobilov je relatívne mladé a staršie zariadenia sa v ňom nemusia vôbec nachádzať.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio