MOBIL.sk MOBIL.sk

Keď sa v appkách točia milióny: Toto je 7 najziskovejších aplikácií za rok 2018
zdroj: pxhere.com

Keď sa v appkách točia milióny: Toto je 7 najziskovejších aplikácií za rok 2018

V Google Play Store a Apple App Store sa nachádza spolu viac ako 4 milióny aplikácií. Len malé množstvo z nich je ale dostatočne úspešných na to, aby zarábali naozaj veľké peniaze. Koľko ale vlastne dokážu zarobiť tie najúspešnejšie z nich za jediný rok? Dnes sa pozrieme na 7 absolútne najziskovejších mobilných aplikácií.

7. Azar – 58 miliónov eur

Aplikácia Azar slúži na spájanie neznámych ľudí z celého sveta. V súčasnosti pôsobí v 130 krajinách sveta a umožňuje vám spoznať zaujímavých cudzincov a nájsť si priateľstvá naprieč zemeguľou. Od svojho spustenia sa môže pochváliť celkovo 20 miliardami spojení užívateľov a 100 miliónmi stiahnutí aplikácie.

zdroj: azar-web.com

6. Netflix – 85,9 miliónov eur

Populárna „seriálová“ aplikácia sa umiestnila na šiestom mieste. Po zaplatení predplatného máte prístup k obrovskému množstvu obsahu filmov a seriálov. Od roku 2016 funguje aj na Slovensku a vlastne v takmer všetkých krajinách sveta s výnimkou Číny, Sýrie, Krymu a KĽDR. Užívatelia strávia za Netflixom spolu asi miliardu hodín týždenne.

zdroj: Netflix

5. Bigo Live – 88,2 miliónov eur

Bigo Live je sociálna sieť určené na živé vysielanie videí medzi priateľmi, ale aj celým svetom. Ponúkne vám možnosť sledovania ľudí, ktorí aktuálne vysielajú, pričom sa tu nachádza najrôznejší druh obsahu. Súčasne ju používa 200 miliónov ľudí. 

4. Line – 92,6 miliónov eur

Aplikácia Line pochádza z Japonska a slúži na komunikovanie medzi zariadeniami. Po necelých dvoch rokoch od spustenia ju používalo 100 miliónov ľudí. Len šesť mesiacov na to sa už toto číslo zdvojnásobilo a v minulom roku narástlo na 700 miliónov. Ide ale o aplikáciu, ktorú Slováci veľmi nepoznajú a rozšírená je najmä v ázijských krajinách. 

zdroj: Line

3. Pandora – 116 miliónov eur

Pandora je aplikácia na streamovanie internetovej hudby. Dostupná je ale len pre Spojené štáty, aj preto nie je na Slovensku veľmi známa. Aj napriek tomu ju používa 71 milióna aktívnych užívateľov, z toho 6 miliónov si platí predplatné. Jej hodnota sa odhaduje na 1,47 miliardy dolárov.

2. Google Drive – 133,3 miliónov eur

Internetové úložisko súborov od Google používa asi miliarda účtov. Spadajú pod neho aj aplikácie Google Docs, Google Sheets, Google Slides a Google Forms. Každý účet na Google má možnosť uložiť si sem súbory do 15GB, pokiaľ ale potrebujete viac, musíte si priplatiť. A práve vďaka tomu patrí Google Drive druhé miesto v našom rebríčku. 

zdroj: Google

1. Tinder – 274,9 miliónov eur

Na vrchole rebríčka sa umiestnila najúspešnejšia aplikácia na zoznamovanie a randenie. Táto aplikácia je na trhu od roku 2012 a len na Android si ju už stiahlo viac ako 100 miliónov ľudí. Zarába si najmä pomocou špeciálneho predplatného, ktorý aktuálne využíva viac ako 4 milióny ľudí.

zdroj: Tinder

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio