MOBIL.sk MOBIL.sk

Pixel 3 XL, Sharp Aquos R2, či Xperia XZ3: Toto je 5 najškaredších mobilov roka 2018
zdroj: Red, Google, Sharp

Pixel 3 XL, Sharp Aquos R2, či Xperia XZ3: Toto je 5 najškaredších mobilov roka 2018

Rok 2018 nám priniesol viacero zaujímavých technologických trendov, ktoré sa premietli aj do dizajnu smartfónov. Zväčšoval sa počet kamier, do displejov sa dostal výrez a dočkali sme sa aj prvých vysúvacích mobilov. Nie všetci výrobcovia ale trendy uchopili správne a niektorí nám priniesli smartfóny s dizajnom, ktorý nie je práve podarený. Ja som vybral 5 mobilov, ktoré sa z hľadiska výzoru nepodarili vôbec.

Sharp Aquos R2

Výrez v obrazovke je stále pomerne kontroverzná vec a nie každému sa páči. Japonskému výrobcovi Sharp ale aj napriek tomu prišlo ako skvelý nápad, umiestniť ich do mobilu hneď dva. Sharp Aquos R2 má v hornej časti malý a škaredý výrez pre prednú kameru (podobný sme videli u Essential Phone) a akoby to nestačilo, v dolnej časti je výrez aj pre čítačku odtlačkov. Myslím, že toto je nočná mora všetkých odporcov výrezov.

zdroj: Sharp

Google Pixel 3 XL

Hovorí sa, nesúďte knihu podľa obalu. V prípade nových mobilov od Google to platí dvojnásobne. Zatiaľ čo jeho vnútro ponúka skvelé parametre, základný Android a kameru, ktorej sa len máloktorý smartfón vyrovnáva, zvonku to už taká sláva nie je. Na jednej strane je tu horný výrez, ktorý je ale omnoho výraznejší, ako napríklad u iPhonu XS. Je síce užší, ale podstatne vyšší a vo výsledku nepôsobí práve elegantne. V dolnej časti sa nachádza pomerne hrubý pás a ani jeho zadnú stranu by som neoznačil za vrchol elegancie.

zdroj: Google

RED Hydrogen One

RED je spoločnosť známa najmä vďaka svojim skvelým kamerám a príslušenstvu k nim. S mobilom RED Hydrogen One sa rozhodli vstúpiť aj na trh smartfónov a priniesli nám drahý mobil so špičkovou výbavou a prvým holografickým displejom. Dizajn im ale už tak veľmi nevyšiel a vyzerá, akoby sa autori inšpirovali v prvých Android telefónoch spred desiatich rokov. Po boku má vlnovité hrany, na rok 2018 príliš hrubé okraje nad aj pod displejom a zadná strana vyzerá ako zo sci-fi filmu. A nie, nemyslím to ako kompliment. Okrem toho je príliš veľký a robustný a vo výsledku máme adepta na najškaredší mobil tohto roku. 

zdroj: RED

Sony Xperia XZ3

Smartóny od Sony považujem za vôbec najškaredšie na trhu. Mám pocit, že dizajnéri hľadali inšpirácie v tehlách a ich hranaté mobily tak aj vyzerajú. Naozaj netuším, ako si niekto môže kúpiť mobil s dizajnom ako má napríklad Xperia R1. Tohtoročná vlajková loď Xperia XZ3 je na tom síce o niečo lepšie, ale stále si zaslúži patriť medzi najškaredšie mobily tohto roka. Spredu vyzerá ako trochu nepodarená kópia Galaxy S9+, akurát, že je trochu robustnejšia a s hrubšími okrajmi. Zadná strana je už vyslovene škaredá. Jediný fotoaparát sa nachádza príliš nízko a je umiestnený v strede presne tak, že vyzerá ako oko robotického kyklopa. Nie, ďakujem.

zdroj: Sony

HTC Desire 12s

Ako posledný som vybral mobil HTC Desire 12s, ktorý bol predstavený tento mesiac. Predná strana pôsobí adekvátne na strednú triedu a nezahanbí ani nepoteší. Zadná strana už ale zahanbí poriadne. Kamera je na zadnej strane umiestnená bez akéhokoľvek zmyslu pre symetriu a pôsobí kontrastne so zarovnaným snímačom odtlačkov prstov. Nezachráni to ani spodná časť tvorená tenučkými pásikmi, ktorými sa výrobca snažil odlíšiť od konkurencie. Teda... odlíšiť sa mu podarilo, ale nie tak, ako by asi chcel.

zdroj: HTC

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio