MOBIL.sk MOBIL.sk

Číňania odfotili 195 gigapixelovú fotografiu! Je tak kvalitná, že vidíte tváre ľudí vzdialených tisícky metrov
zdroj: bigpixel.cn

Číňania odfotili 195 gigapixelovú fotografiu! Je tak kvalitná, že vidíte tváre ľudí vzdialených tisícky metrov

Túto 360 stupňovú fotografiu si môžete prezrieť aj vy!

Fotografie, ktoré fotíme našimi smartfónmi sú stále väčšie a väčšie. Mnohé spoločnosti zväčšujú rozlíšenie fotoaparátov v mobiloch, aby dosiahli väčšiu kvalitu. Huawei nám napríklad len nedávno predstavil mobil Nova 4, ktorý ponúka neskutočných 48 megapixelov, čo je na smartfón naozaj veľa a neponúka to ani množstvo profesionálnych fotoaparátov.

zdroj: bigpixel.cn

Viete si ale predstaviť fotografiu, ktorá má 195 000 megapixelov? Presne takú veľkú fotografiu spravila spoločnosť Bigpixel Technology Corporation. Z televízneho vysielača Oriental Pearl Tower v Šanghaji zhotovili obrovskú 360 stupňovú fotografiu s veľkosťou 195 gigapixelov, ktorú si môžete pozrieť na tomto odkaze.

zdroj: bigpixel.cn

Len aby sme si vedeli predstaviť, o akých obrovských dátach sa bavíme, jeden megapixel obsahuje milión pixelov. Gigapixel ich už obsahuje miliardu, takže fotografia, na ktorú sa pozeráte, je tvorená približne zo 195 miliárd pixelov. Fotografia je podľa spoločnosti Bigpixel približne 2000 krát presnejšia ako fotka z bežnej kamery. Aj vďaka tomu ide o tretiu najväčšiu fotografiu, akú ľudstvo kedy vytvorilo a najväčšiu v Ázii.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio