MOBIL.sk MOBIL.sk

Webový nástroj využíva umelú inteligenciu na odstránenie pozadia z obrázkov.
zdroj: remove.bg

Webový nástroj využíva umelú inteligenciu na odstránenie pozadia z obrázkov.

Výsledky sú prekvapivo dobré a použiteľné.

Častokrát sa nám môže stať, že potrebujeme odstrániť pozadie z našich fotiek či obrázkov. Väčšinou nám nezostáva nič iné, len tvoriť Photoshop, vybrať si niektorý z nástrojov na orezávanie a pozadia sa manuálne zbaviť. Vďaka umelej inteligencií tu ale mám ešte jeden spôsob, ako sa zbaviť pozadia pomocou pár klikov a v priebehu 5 sekúnd. 

Ide o online nástroj Remove.bg, ktorý využíva umelú inteligenciu, aby robila túto otravnú prácu za vás. Nahráte sem fotografiu, v ktorej chcete mať priehľadné pozadie a o všetko ostatné sa už postará nástroj. Automaticky identifikuje ľudí na fotografií a oddelí ich o pozadia. Vám potom umožní stiahnuť hotový PNG súbor.

zdroj: remove.bg

Prekvapivo, na to, že o všetko sa stará softvér, je Remove.bg pomerne úspešný. Na druhej strane, precíznu prácu grafikov zatiaľ nenahradí. Jeho práca stále nie je dokonalá a to najmä vtedy, ak postava vpredu splýva s pozadím. Na druhej strane ale dokáže pomôcť v prípade, že nepotrebujete dokonalú prednosť a pár chybičiek vo výbere vám nerobí problém.

Mimochodom, na stránke sa píše, že nástroj je určený len na odstraňovanie pozadia spoza ľudí. Poradí si ale aj so zvieratami či animovanými obrázkami. Takže, uložte si odkaz na túto stránku a v prípade potreby ju môžete zadarmo používať. Poďakujete mi neskôr...

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio