MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 6T McLaren sa so svojimi 10GB RAM postavil v teste rýchlosti proti iPhonu XS Max
zdroj: youtube.com / Phonebuff

OnePlus 6T McLaren sa so svojimi 10GB RAM postavil v teste rýchlosti proti iPhonu XS Max

iPhone XS so 4GB alebo OnePlus 6T s 10GB pamäte RAM? Na prvý pohľad to vyzerá ako nevyrovnaný súboj...

Speed testy YouTubového kanálu PhoneBuff by sme pokojne mohli označiť za jedny z najpresnejších vôbec. Neriadia sa žiadnymi suchými parametrami ani Benchmark číslami. Testujú mobily reálnym používaním s pomocou špeciálneho robota a väčšinou porovnávajú tie najlepšie vlajkové lode.

Od septembrového predstavenia iPhonu XS Max sa zatiaľ nenašiel nikto, kto by ho dokázal v teste rýchlosti poraziť. Pred mesiacom ho porovnávali aj s najnovším mobilom OnePlus 6T. Aj napriek dvojnásobnej pamäti RAM ale nedokázal udržať toľko aplikácií otvorených na pozadí, ako iPhone XS Max, a tak skončil s horším časom.

Teraz tu však máme jeho vylepšenú verziu – OnePlus 6T McLaren Edition, ktorá má šialených 10 GB RAM. Oproti nemu stojí iPhone XS Max, ktorý si vystačí so 4GB RAMkou, takže z výsledku uvidíme, či je rast pamätí RAM len marketingový nástroj alebo skutočne pomáha pri reálnom používaní.

zdroj: youtube.com / PhoneBuff

Nebudeme vás napínať, celý test bol extrémne vyrovnaný. iPhone XS Max síce viedol, ale jeho oponent mu bol stále za chrbtom. Na rozdiel od klasickej 8GB verzie dokázal udržať na pozadí všetky aplikácie, avšak aj napriek tomu to na iPhone XS Max nestačilo. Bol o jednu sekundu pomalší! PhoneBuff robil týchto testov viacero a vždy ukázali podobné výsledky, vďaka čomu je najnovší smartfón od Apple stále kráľom speed testov.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio