MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung dobehne vlastné vlajkové lode novým mobilom strednej triedy Galaxy M20
zdroj: Samsung

Samsung dobehne vlastné vlajkové lode novým mobilom strednej triedy Galaxy M20

Galaxy M20 ponúkne modernejší dizajn a výrazne lepšiu batériu

Samsung za posledné mesiace zmenil svoju stratégiu smartfónov strednej triedy. Veľké technologické novinky už nie sú výsadou len jeho vlajkových lodí, ale rozhodol sa ich skúšať aj na lacnejších mobiloch. Príkladom je napríklad model Galaxy A9, ktorý ponúka viac fotoaparátov na zadnej strane ako omnoho drahší Note 9 či Galaxy S9 – konkrétne štyri.

Ďalším mobilom strednej triedy, ktorý prekoná aj high-end smartfóny bude Galaxy M20. Pôjde o mobil, ktorý odštartuje nový rad „M“ od Samsungu a za málo peňazí ponúkne veľmi dobrú výbavu. Podľa najnovších únikov by mal ponúknuť slušný výkon s procesorom Exynos 7885 a masívnu 5000 mAh batériu. To je viac než ponúkajú tie najdrahšie „Samsungy“ na trhu. Mobil bude kvôli tomu prirodzene o niečo hrubší, avšak pre mnoho užívateľov je to daň, ktorú sú ochotní za skvelú výdrž zaplatiť.

zdroj: 91mobiles.com

Novinkou by mal byť aj dizajn. Galaxy M20 si neprepožičia dizajn zo žiadneho doterajšieho Galaxy mobilu, ale prinesie celkom nový. S tenkými rámikmi a výrezom v hornej časti obrazovky v tvare kvapky vody. Podobný sme videli napríklad u OnePlus 6T. Obrazovka by mala mať 6,3 palcov a mobil ponúkne duálny fotoaparát. Novinka dostane aj 3GB pamäte RAM. 

Uvidíme teda, kam sa nakoniec Galaxy M20 zaradí. Každopádne, stratégia Samsungu, pri ktorej dostávajú veľkú pozornosť aj lacnejšie mobily, sa nám veľmi páči. Už to nie sú len horšie vybavené a okresanejšie verzie vlajkových lodí, ale dostávajú celkom novú dušu. Novinky by sme sa mali dočkať začiatkom budúceho roka.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio